Festyn gminny

 

Imieniny Gminy Chełmiec

 

720 - lecie Rdziostowa

 

90  - lecie szkoły

 

Dnia 4. sierpnia 2013 roku na boisku szkolnym odbył się festyn gminny "Imieniny Gminy Chełmiec"  połączony z uroczystymi obchodami 720 - leciem Rdziostowa oraz 90 - leciem szkoły. Uroczystości szkolne poprzedziła Msza Święta w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Marcinkowicach, którą koncelebrował  i Słowo Boże wygłosił ksiądz prałat Józef Babicz.

Wśród zaproszonych gości byli obecni m.in. pan Grzegorz Baran Małopolski Kurator Oświaty z Krakowa, posłanka Barbara Bartuś, senator Stanisław Kogut, radni powiatowi i gminni. Honory gospodarza pełnił pan Bernard Stawiarski Wójt Gminy Chełmiec oraz pan Grzegorz Mróz sołtys wsi. Jak przystało na tak ważną uroczystość dla uczestników festynu przygotowano do degustacji okazały tort, który osobiście pokroił Wójt Gminy z pomocą pani Dyrektor Urszuli Łabudy.

Właściwa zabawa rozpoczęła się o 14, a otworzył ją występ taneczny najmłodszych uczniów szkoły w Rdziostowie. Później na scenie zagościli aktorzy z Krakowa, którzy zaprezentowali przedstawienie teatralne dla dzieci pod tytułem „O Piecyku i Kurzyku”. Zaraz po nich mieszkańcy mogli podziwiać popisy taneczne i wokalne zespołu KUD „Parish” z Serbii, „Niskowioków”, „Piątkowioków”, Zespołu Pieśni i Tańca „Świniarsko”, czy scenkę rodzajową „Jak to w casie zniwa bywało”, którą przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Klęczan.

Na festyn przygotowano wiele atrakcji, niektóre z nich były bezpłatne. Dmuchane zjeżdżalnie, namiot interaktywny, malowanie twarzy, odbijanie masek z gipsu, lody, popcorn, wata cukrowa, potrawy z grila, loteria fantowa  z nagrodami głównymi ( m.in. rower, tablet, DVD, odkurzacz, grill elektryczny, mikser,  naczynia żaroodporne). W programie festynu nie zabrakło również występu uczniów naszej szkoły. Tym razem były to dzieci z oddziału przedszkolnego, które zaprezentowały układ taneczny. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa myśliwska, którą zorganizowało współpracujące ze szkołą od kilku lat Wojskowe Koło Łowieckie "Jeleń" z Krynicy - Zdroju.

Po prezentacjach zespołów regionalnych wystąpił Zespół Lachersi, a zaraz po nim Zespół Sumero z Marcinkowic, który porwał wszystkich obecnych do tańca. O godzinie 22.00 był pokaz sztucznych ognii. Festyn zakończył się o godz. 24.00.

Festyn prowadzili:  Maria Rak i Rafał Kasieczka.

Organizatorem festynu był Gminny Ośrodek Kultury przy współudziale Szkoły Podstawowej w Rdziostowie.

Za organizację festynu dziękujemy pani Małgorzacie Sadowy dyrektor GOK w Chełmcu oraz współpracownikom, nauczycielom, Radzie Rodziców i rodzicom, lokalnym sponsorom oraz wszystkim tym, którzy w większy lub mniejszy sposób przyczynili się do ubogacenia programu festynu.

Fot. Arkadiusz Arendowski

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

Tel. 18 548 0 470
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl

 

Powiat nowosądecki

Województwo małopolskie