90 - lecie powstania szkoły w Rdziostowie

"Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość" Jan Paweł II

19 lutego był dla naszej szkoły dniem wyjątkowym. Wraz z lokalnym społeczeństwem, emerytowanymi pracownikami, absolwentami szkoły obchodziliśmy 90 - lecie powstania szkolnictwa w Rdziostowie. Pierwsza lekcja odbyła się właśnie 19 lutego 1923 roku w wynajętej izbie u sołtysa wsi Jana Szkaradka. Z tej okazji nauczyciele wspólnie z rodzicami zorganizowali wieczór wspomnień. Przygotowana została prezentacja multimedialna, w której udokumentowano historię naszej szkoły, wzbogaconą o archiwalne zdjęcia. Po projekcji przyszedł czas na wspomnienia zaproszonych gości: Jadwigi Krawczyk, Zbigniewa Piekarskiego, Radosława Potoczka, Marioli Pękala - Piekarskiej. Głos zabrał również pan Bernard Stawiarski Wójt Gminy Chełmiec. Wśród zaproszonych gości był również obecny pan Krzysztof Groń dyrektor ZS w Podolu - Górowej, który przekazał nam wiele ciekawych informacji dotyczących pracy pani Marii Sopaty w szkole w Podolu, przed rokiem 1923. Na zakończenie I części pani Dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi i administracji za wkład pracy w rozwój szkoły, wręczając każdemu symboliczny słonecznik. Był też okazały tort, który "wjechał" na sale.

Po części oficjalnej uroczystości wszyscy goście zaproszeni zostali do obejrzenia pamiątkowych wystaw, zwiedzania sal lekcyjnych oraz na poczęstunek, który przygotowali rodzice.

Dziękujemy wszystkim osobom, które udostępniły szkole wiele cennych pamiątek.

fot. ©Arkadiusz Arendowski

fot. Przemysław Potoczek
Wróc do listy aktualności

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

tel. fax. 18-443-00-64
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl