"BEZPIECZNE WAKACJE"

Zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku!

W dniu 22 czerwca 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława i Jana Potoczków w Rdziostowie odbyło się spotkanie z ratownikami Sądeckiego WOPR
i funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”.

Przybyłych gości powitała pani Dyrektor Urszula Łabuda, która podziękowała za udział w akcji, którą szkoła podejmuje co roku, przed wakacjami. Pani Dyrektor zwróciła się do uczniów o unikanie niebezpiecznych zachowań nad wodą oraz w ruchu drogowym.

W dalszej części spotkania uczniowie, podzieleni na grupy, uczestniczyli w ciekawych prelekcjach.

Policjanci przeprowadzili ze starszymi uczniami klas III-VIII pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym m.in. na rowerach, hulajnogach elektrycznych i deskorolkach, ze zwróceniem szczególnej uwagi na zmiany w przepisach od 1 czerwca br. Najmłodsi uczniowie natomiast mogli usiąść w samochodzie policyjnym i sprawdzić działanie sygnału alarmowego.

Ratownicy wodni odwiedzili nas w związku z zadaniem publicznym przy wsparciu finansowym powiatu nowosądeckiego pn. „Ratuj odważnie, ale rozważnie”. Podczas pokazu zaprezentowali sprzęt ratunkowy używany w swojej pracy i opowiedzieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z kąpielisk i innych akwenów wodnych.

Dzień zakończył się przypomnieniem dzieciom podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy i obejrzeniem filmów edukacyjnych o tematyce bezpieczeństwa podczas aktywnego wypoczynku. Było to jedno z wielu działań w ramach projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”, w którym nasza szkoła bierze udział.

Życzymy wszystkim uczniom rozważnego wakacyjnego wypoczynku!

 

 mgr  Anna Sarata

Szkolny Koordynator ds. bezpieczeństwa


 
Wróc do listy aktualności

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

Tel. 18 548 0 470
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl

 

Powiat nowosądecki

Województwo małopolskie