"MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK"

Kampania społeczna Instytutu Książki

Nasza biblioteka szkolna włączyła się w kampanię społeczną „Mała książka - wielki człowiek”, organizowaną przez Instytut Książki. Kampania w tym roku,  skierowana  jest do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Jej celem jest zachęcenie pierwszoklasistów  do czytania,  rozwijania umiejętności rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, aż w końcu  do czerpania przyjemność z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

 

Nasza szkoła otrzymała Wyprawki czytelnicze, w skład których wchodzą: „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m. in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, D. Terakowskiej i innych, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet.

 

W dniu 6 listopada  klasę I odwiedziła pani Dyrektor, która poprowadziła krótkie zajęcia czytelnicze. Uczniowie musieli bezbłędnie powtórzyć rymowankę, przeczytać tekst wiersza z właściwą intonacją i zmianą  głosu oraz udzielić odpowiedzi na pytanie: Dlaczego warto czytać książki?

 

W rolę teatralnej aktorki wcieliła się wychowawczyni klasy I pani Katarzyna Wesołowska, która bardzo profesjonalnie odczytała wiersz Jana Brzechwy "Na straganie". Podsumowaniem spotkania czytelniczego  było wręczenie  każdemu uczniowi  pakietu książeczek: „Pierwsze abecadło” oraz „Książką połączeni czyli uczymy się czytać razem”. Do książeczek został  dołączony alfabet Iwony Chmielewskiej.
Wróc do listy aktualności

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

tel. fax. 18-443-00-64
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl

 

Powiat nowosądecki

Województwo małopolskie