DZIEŃ EUROPEJSKI

„Święto pokoju i jedności w Europie”

Co roku 9 maja obchodzimy Dzień Europy – święto pokoju i jedności na naszym kontynencie. Dzień ten jest oficjalnym symbolem Unii Europejskiej. Został ustanowiony w rocznicę przedstawienia Planu Schumana 9 maja 1950 roku.
Przygotowania trwały już od wielu tygodni, ponieważ w tym roku obchody Dnia Europejskiego składały się z dwóch części. W pierwszej, reprezentanci klas IV-VIII, rozwiązywali test wiedzy o krajach anglo – i niemieckojęzycznych, który składał się z 44 pytań. Uczniowie mieli dwa tygodnie czasu na to, aby przygotować się do testu i zaznajomić  z materiałami, które otrzymali od organizatorów uroczystości. W drugiej części mogliśmy obejrzeć prezentacje klas nt. krajów europejskich - Hiszpanii, Czech, Ukrainy, Francji i Grecji, które kilka tygodni wcześniej wylosowali przewodniczący klas. Jak zwykle uczniowie stanęli na wysokości zadania – nie zabrakło plakatów, flag, nagrań hymnów, charakterystycznych strojów i ciekawostek z danego kraju. Występy bardzo spodobały się zgromadzonej widowni - pani Dyrektor, nauczycielom i społeczności uczniowskiej, którzy nagrodzili prezentacje brawami.
Na koniec organizatorzy wręczyli pamiątkowe dyplomy oraz słodycze za udział w szkolnych obchodach Dnia Europejskiego. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie oraz wychowawcom za wsparcie uczniów w przygotowaniach.
Uroczystość przygotowały: p. Anna Sarata, p. Agnieszka Gałda, p. Dorota Szczepanik.

 

 
Wróc do listy aktualności

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

Tel. 18 548 0 470
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl

 

Powiat nowosądecki

Województwo małopolskie