DZIEŃ OTWARTY

Spotkanie integracyjne dla przedszkolaków i pierwszaków

Jak co roku w czerwcu w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty w oddziale przedszkolnym, w którym uczestniczyły dzieci, które będą uczęszczać na zajęcia w przyszłym roku szkolnym. Dzieci zapoznały się z salą przedszkolną, poznały swoich nowych kolegów i koleżanki oraz wspólnie bawiły się w ulubione zabawy. Wspólnie dzieci zagrały w grę „Czyj to cień” oraz zaprezentowały swój talent śpiewając piosenki. W nagrodę za wspaniałą zabawę oraz na pamiątkę mile spędzonego czasu dzieci otrzymały kolorowe balony.

Dla dzieci przygotowany został również  słodki i  owocowy poczęstunek. Po zabawach w sali przedszkolnej dzieci bawiły się na placu zabaw. Rodzice natomiast uzyskali informacje dotyczące przyborów, książek pomocniczych z jakich korzystać będą dzieci w nowym roku szkolnym. Do zobaczenia we wrześniu!

Dzień Otwarty dla dzieci, które w przyszłym roku szkolnym będą uczęszczać do klasy I, rozpoczął się od zapoznania z przyszłym wychowawcą klasy, a także rozdania "uśmiechów", które wprowadziły wszystkich w miłą atmosferę. Pierwsza część spotkania miała charakter informacyjny, dotyczący podręczników i materiałów, które będą potrzebne dzieciom od 1 września w szkole. Rodzice mogli także uzyskać odpowiedzi na swoje pytania. Następnie przyszłe pierwszaki wzięły udział w grach na tablicy interaktywnej i miały okazję zaprezentować rodzicom ulubioną angielską piosenkę, której nauczyły się w trakcie zajęć w oddziale przedszkolnym. Na zakończenie każde dziecko otrzymało na pamiątkę balonik do zabawy, co sprawiło, że wracały do domu w doskonałych nastrojach.

Takie spotkania są ważnym elementem adaptacji dzieci do nowego etapu ich edukcji.
Wróc do listy aktualności

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

tel. fax. 18-443-00-64
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl