GMINNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO "MISTRZOWIE NIEMIECKIEGO - DEUTSCHMEISTER"

IV miejsce drużyny z Rdziostowa - Kinga Bielatowicz i Wiktoria Bobrowska

7 czerwca 2022r. w Szkole Podstawowej w Wielogłowach odbył się Gminny Konkurs „Mistrzowie Niemieckiego – Deutschmeister”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VII – Kinga Bielatowicz i Wiktoria Bobrowska. Konkurs miał charakter drużynowy i był zaadresowany do uczniów klas VII – VIII z terenu Gminy Chełmiec. Wzięli w nim udział uczniowie z Chomranic, Chełmca, Librantowej, Niskowej, Rdziostowa oraz z Wielogłów. Jego celem było zachęcenie uczniów do doskonalenia umiejętności językowych oraz umożliwienie współzawodnictwa w tym zakresie. Tegoroczna edycja składała się z dwóch części. Uczestnicy zmagali się z zadaniami leksykalno – gramatycznymi oraz z zadaniami z zakresu kultury obszarów językowych. Ponadto każda drużyna była zobowiązana wykonać i zaprezentować lapbooka o krajach niemieckojęzycznych.

Powołane przez Organizatorów Jury wyłoniło Mistrzów Języka Niemieckiego. Drużyna z naszej szkoły zajęła IV miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.  Drużynom zwycięskim wręczono pamiątkowe puchary.

Gratulujemy Kindze i Wiktorii oraz życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem naukowym była pani Dorota Szczepanik.


 

 
Wróc do listy aktualności

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

Tel. 18 548 0 470
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl

 

Powiat nowosądecki

Województwo małopolskie