GMINNY KONKURS LITERACKO - FOTOGRAFICZNY

„Piękno i historia mojej Małej Ojczyzny”

Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Marcinkowicach w ubiegłym roku szkolnym ogłosiła V edycję Gminnego Konkursu Literacko- Fotograficznego. Tematyka tej edycji była poświęcona kościołom i zabytkom sakralnym znajdującym się na terenie Gminy Chełmiec. Zadanie konkursowe polegało na samodzielnym wykonaniu fotografii i stosownej pracy literackiej obiektu sakralnego o charakterze zabytkowym.

Z naszej szkoły tego zadania podjęli się: Wiktoria Bobrowska, uczennica klasy VI, która przygotowała pracę o kapliczce przydrożnej z II połowy XIX wieku, usytuowanej przy XII Stacji Marcinkowickiej Drogi Krzyżowej, na skrzyżowaniu dróg.

Konrad Gawroński, uczeń klasy VII swoją pracę konkursową poświęcił jednej z najstarszych kapliczek w Rdziostowie- zwanej „ Białą”, wpisanej na Listę zabytków sakralnych przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Kacper Popiela, uczeń klasy VII sfotografował  i opisał milczący znak – Przydrożny Krzyż- świadka rozstrzeliwań podczas II wojny światowej, znajdujący się w pobliżu Miejsca Pamięci Narodowej w Rdziostowie. Opiekę nad uczestnikami konkursu sprawowała p. Marta Gródek- Piotrowska.

Wszystkie prace uczniów z naszej szkoły zostały dostrzeżone i bardzo wysoko ocenione przez komisję konkursową: Wiktoria Bobrowska uzyskała I miejsce, Konrad Gawroński- II miejsce, a Kacper Popiela- wyróżnienie.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, które odebrali indywidualnie w dniu 11 grudnia br ze względu na panującą sytuację epidemiczną. Wszystkim gratulujemy osiągnięcia  wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

 
Wróc do listy aktualności

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

tel. fax. 18-443-00-64
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl

 

Powiat nowosądecki

Województwo małopolskie