INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Witaj szkoło!

Drodzy Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie 8 – letniej Szkoły Podstawowe im. Stanisława i Jana Potoczków w Rdziostowie

Dziś rozpoczynamy wspólnie nowy rok szkolny 2019/2020, który w tym roku trwa do  - 26 czerwca 2020r. Po wakacyjnej przerwie serdecznie pozdrawiam wszystkich, a najcieplej najmłodszych przedszkolaków, którzy po raz pierwszy przyszli do naszej szkoły.

Witam serdecznie również nowych uczniów, który przybyli do nas z innych szkół, życzę Wam, abyście szybko poczuli się tutaj dobrze i bezpiecznie, a Wasi nowi koledzy otoczyli was przyjaźnią i opieką.

Uczniowie - już za moment usłyszycie pierwszy po wakacjach szkolny dzwonek. Takiej szansy nie dostali Wasi rówieśnicy 80 lat temu, kiedy wybuchła II wojna światowa. 1 września 1939 roku uczniowie nie poszli do szkoły!

Dzisiaj 2 września 2019 roku – zapraszam Was Drodzy uczniowie  - wracajcie do szkolnych ławek! Na szkolnych korytarzach niech ponownie zagości gwar, bo rozmowy i dyskusje na interesujące Was tematy to także forma nauki. Niech szkoła stanie się dla Was miejscem intelektualnej przygody, miejscem przyjaznym i bezpiecznym. Zdobywanie i poszerzanie wiedzy, odkrywanie nauki i jej praw, odnajdywanie samego siebie w nowych okolicznościach czy rozwój własnych uzdolnień
i umiejętności to fascynujące uczucie.

Życzę wszystkim uczniom, aby czas spędzany w szkole był radosny, ale i pracowity, bo tylko wtedy można osiągnąć sukces. Niech na co dzień towarzyszy Wam uśmiech, przyjazny gest i dobre słowo.

Nauczycielom życzę, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia, a postępy i osiągnięcia uczniów dawały Wam dużo zadowolenia i satysfakcji. Niech każdy dzień przynosi Wam radość, jak najmniej stresu i rozczarowań, dużo zapału i optymizmu.

Drodzy Rodzice to będzie również dla Was czas szczególny, bowiem nowy rok szkolny przyniesie Wam wiele nadziei związanych z przyszłością Waszych dzieci. Bez Waszego udziału nasze wysiłki nie miałyby najmniejszego sensu. We współczesnej szkole rola rodziców jest ogromna, Wasza pomoc niezbędna. Dlatego życzymy Wam pociechy i dumy z Waszych dzieci, żywimy też nadzieję, że nasze wspólne działania przyniosą oczekiwane efekty.

Rok szkolny 2019/2020 uważam za rozpoczęty. Czas wracać do szkolnych ławek, czas podążać tajemniczymi ścieżkami wiedzy.  Zadbajmy  wszyscy,  aby uczniowie dotarli do celu i poczuli radość z dobrze wykonanego zadania!
Wróc do listy aktualności

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

tel. fax. 18-443-00-64
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl