KOLEJNY RAJD SZKOLNY ZA NAMI

Ścieżka Przyrodniczo - Leśna Rdziostów

10 czerwca 2022 roku, z okazji Święta Szkoły, odbył się kolejny  Rajd zorganizowany we współpracy z Wojskowym Kołem Łowieckim „Jeleń” z Krynicy-Zdroju. Jak co roku, uczniowie udali się pieszo na Ścieżkę Przyrodniczo-Leśną w Rdziostowie.  Przy wejściu do lasu czekała na nas Pani Katarzyna Winiarska-Janur, która przygotowała dla nas grę terenową, a jej motywem przewodnim były bobry. Uczniowie mieli do wykonania 3 zadania, które  prezentowali  po przybyciu do szałasu.

Po wspólnym spacerze po lesie i dotarciu do miejsca docelowego, na wszystkich czekała miła niespodzianka - lody, które wręczyła pani Dyrektor Urszula Łabuda. Uczniów przywitali również przedstawiciele Koła Łowieckiego – Prezes, pan Krzysztof Gosztyła oraz zaprzyjaźniony z nami od wielu lat, pan Jan Janur. Nasi goście przygotowali także dla wszystkich pyszne kiełbaski z grilla, słodki poczęstunek oraz napoje i upominki.  Pan Krzysztof ocenił  przedstawicieli klas, którzy prezentowali swoją wiedzę na temat bobrów i roślin zebranych podczas przejścia przez las. Wszyscy uczniowie 'błysnęli" wiadomościami i zostali pochwaleni przez naszego eksperta. Następnie pan Prezes podzielił się swoją szeroką wiedzą o życiu i zwyczajach bobrów, ich przesiedlaniu, budowie zewnętrznej, opisał ich środowisko życia oraz historie tych zwierząt żyjących na naszym terenie. Otrzymaliśmy także materiały dydaktyczne, które pozwolą naszym uczniom poszerzyć swoje wiadomości z zakresu przyrody.

Szkolny Klub Wolontariatu dla swoich młodszych kolegów przygotował tory przeszkód, quiz ekologiczny oraz grę terenową, podczas której należało wykonać 30 zadań. Uczniowie brali udział w wielu konkurencjach sportowych, rozwiązywali zagadki, obserwowali zwierzęta, sprawdzali nazwy roślin rosnących wokół. Uczniowie integrowali się ze sobą, spędzając czas na świeżym powietrzu, wspaniale się przy tym bawiąc i współpracując ze sobą w grupach.

Na zakończenie uczniowie i nauczyciele podziękowali myśliwym za ich współpracę i zaangażowanie w organizację naszego szkolnego święta. Otrzymali oni od nas pamiątkowe statuetki jeleni, które wydrukowaliśmy w drukarce 3D. Słowa wdzięczności kierujemy także do Rady Rodziców, która również zadbała o poczęstunek dla nas.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że dzisiejszy dzień był wesołym świętem, podczas którego, w pięknej scenerii, można było poczuć radość wspólnego przebywania razem.

Koordynatorem rajdu była pani Edyta Jurczak - Błaszczyk.

 


 
Wróc do listy aktualności

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

Tel. 18 548 0 470
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl

 

Powiat nowosądecki

Województwo małopolskie