LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI 2.0

Innowacyjne pomoce dydaktyczne

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, której celem  jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Inicjatywa jest  wsparciem wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Wsparcie mogło być przeznaczone na zakup innowacyjnych pomocy dydaktycznych. Cieszymy się, że nasza szkoła otrzymała środki na realizację programu Laboratorium Przyszłości. Otrzymane przez nas wsparcie to 30 000 zł. Wykorzystując tą kwotę zakupiliśmy do naszej szkoły m.in. drukarkę 3D, sprzęt fotograficzny do obróbki i montażu zdjęć oraz filmików, gimbal, statyw, nagłośnienie, klocki Lego. Urządzenia te służą nam w codziennej pracy dydaktycznej. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi zorganizowaliśmy sesję zdjęciową uczniów, możemy nagrywać filmiki, kóre publikujemy na naszym szkolnym Facebooku. Podczas zajęć informatyki uczniowie mają możliwość wykonywania druku przestrzennego.

Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Agata Stężowska.
Wróc do listy aktualności

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

Tel. 18 548 0 470
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl

 

Powiat nowosądecki

Województwo małopolskie