MARSZ TRZEŹWOŚCI

W ramach kampanii „No Promil - No Problem”

Nasza szkoła uczestniczyła po raz kolejny w kampanii społecznej Trzeźwa Małopolska „NO PROMIL – NO PROBLEM – edycja 2019” organizowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Solny Gwarek” z siedzibą w Wieliczce przy współudziale Gminy Chełmiec.

Głównym jej celem jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób pod wpływem środków psychoaktywnych za kierownicą (alkohol, narkotyki, dopalacze) oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie postawy krytycznej u pasażerów pojazdów, których kierowca wzbudza wątpliwości co do stanu trzeźwości.

W ramach tego przedsięwzięcia, które organizowane jest już po raz XII, w dniu 6 listopada 2019 r. na terenie Gminy Chełmiec zorganizowano marsze poparcia trzeźwości na drogach. Uczniowie naszej szkoły, z klasy IV i V również włączyli się do tej akcji i pod nadzorem szkolnego koordynatora kampanii, funkcjonariusza policji oraz strażnika gminnego udali się na pętlę autobusową w Rdziostowie. Wręczali kierowcom i przechodniom ulotki, broszury i baloniki przedstawiające ideę kampanii. Akcja ta spotkała się z wielką życzliwością oraz wzbudziła zainteresowanie zarówno kierowców jak i przechodniów.

To nie koniec kampanii w naszej szkole, ponieważ uczniowie biorą udział w konkursie, którego tematem jest przedstawienie przykładu odpowiedzialnego zachowania, w tym odpowiedzialnego zachowania jako kierowca, pasażer lub świadek oraz w lekcjach wychowawczych, poświęconych temu zagadnieniu.

mgr Katarzyna Wesołowska

szkolny koordynator kampanii
Wróc do listy aktualności

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

tel. fax. 18-443-00-64
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl