MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY "FAST HEROES"

Proste działania ratujące życie!

W ostatnich tygodniach dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III realizowali Międzynarodowy Projekt „Fast Heroes”. Jego celem jest edukacja najmłodszych i podnoszenie świadomości w zakresie objawów udaru mózgu oraz potrzeby szybkiego działania. Jednym z kluczowych założeń tej inicjatywy jest twierdzenie „edukując dzieci, edukujemy całe społeczeństwo”.
Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Są to głównie dziadkowie naszych uczniów. Projekt „Fast Heroes” uczy rozpoznawać objawy udaru mózgu, którego mogą doznać osoby starsze podczas wspólnych chwil z wnukami. Symptomy te są tak charakterystyczne, że może je zauważyć każdy, nawet kilkuletnie dziecko: opadająca buzia, słaba ręka, niezrozumiała mowa.
Na program składało się pięć cotygodniowych spotkań lekcyjnych. Każdy superbohater pomógł dzieciom zdobyć wiedzę na temat konkretnego objawu udaru mózgu, łącząc go z jedną z cyfr w ogólnoeuropejskim numerze alarmowym 112. Głównym źródłem informacji była strona www.fastheroes.com, na której dostępne były materiały w formie bezpłatnego e-booka oraz szereg aktywności dla najmłodszych prezentowanych w zeszycie ćwiczeń, który dostał każdy z uczestników przed rozpoczęciem zajęć.

 

 

 
Wróc do listy aktualności

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

Tel. 18 548 0 470
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl

 

Powiat nowosądecki

Województwo małopolskie