OTWIERAMY NASZE SERCA NA POTRZEBY INNYCH

"Niesione dobro wraca ze zdwojoną siłą"

                                               „Cokolwiek uczyniliście jednemu z braci moich

                                               najmniejszych Mnieście uczynili.”

                                                                                     / JEZUS/

W miesiącu listopadzie po raz kolejny na terenie naszej parafii, we wszystkich szkołach została zorganizowana  i przeprowadzona zbiórka charytatywna, jako pomoc dla dzieci i ich rodzin z parafii Miłosierdzia Bożego we Lwowie gdzie z posługą duszpasterską pracuje ks. Rafał Zborowski, pochodzący z naszej diecezji. Zbieraliśmy: zabawki, głównie pluszaki,słodycze, materiały papiernicze i przybory szkolne, polskie książki, ale także długoterminową żywność, środki czystości i chemię gospodarczą.

W piątek 30 listopada naszą szkołę odwiedził ks. Rafał, który spotkał się z p. Dyrektor Urszulą Łabudą, Gronem Pedagogicznym, a nade wszystko  z uczniami podczas szkolnego apelu. Ksiądz Rafał w imieniu własnym, jak również swoich najmłodszych parafian wszystkim ofiarodawcom bardzo serdecznie podziękował za zaangażowanie i otwarte serca. Po krótce przedstawił także trudną sytuację materialną tamtych rodzin i ogromną potrzebę niesienia wszelakiej pomocy. Z przekazanych przez nas darów zostaną zrobione paczki świąteczno- mikołajowe i jak nas zapewnił w większości przypadków będzie to jedyny upominek dla jego parafian.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom: uczniom, rodzicom, nauczycielom  za przekazane dary.

                                                         mgr Marta Gródek - Piotrowska

                                                                       koordynator akcji
Wróc do listy aktualności

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

tel. fax. 18-443-00-64
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl