PROJEKT "MYŚL LOGICZNIE, DZIAŁAJ PRAKTYCZNIE"

Kolejny projekt w naszej szkole, na który otrzymaliśmy pieniądze!!!

W dniu 7 października 2017r. w naszej szkole odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu matematycznego  "Myśl logicznie, działaj praktycznie", na realizację którego szkoła otrzymała  5 000 zł w ramach konkursu grantowego "mPotęga".

Na zajęciach spotkali się uczniowie wraz z opiekunem p. Grzegorzem Bączkiem, a celem było wykonanie lapbooka matematycznego.  Uczniowie klas IV i V – wykonywali  lapbooki matematyczne, których  tematem przewodnim będą pieniądze. Natomiast uczniowie klas  VI i VII – wykonywali „papierowe książki”, a tematem przewodnim będą bryły w otaczającym nas świecie. W trakcie zajęć uczniowie otrzymali materiały biurowo – plastyczne zakupione na potrzeby prowadzonego projektu oraz wiele materiałów dydaktycznych, które będą niezbędne do wykonania lapbooków.  

Zajęcia były doskonałą okazją do zaszczepienia w młodych umysłach pasji tworzenia gdyż wszystkie zadania, łamigłówki czy rebusy uczniowie muszą przemyśleć i samodzielnie wykonać. Uczniowie stają się więc autorami książki matematycznej, którą sami stworzą, a więc co najważniejsze nie będzie to metoda odtwórcza ale twórcze działanie uczniów, którzy sami zdecydują o jej zawartości.

Kolejne spotkania już wkrótce. Zapraszamy!
Wróc do listy aktualności

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

tel. fax. 18-443-00-64
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl