PRZEDSZKOLAKI Z ROBOCZĄ WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

Udział w projekcie "Bezpieczny Dom"

We wtorek 10 października dzieci z oddziału przedszkolnego ubrane w kamizelki odblaskowe wyjechały do Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu na zajęcia w ramach projektu „Bezpieczny Dom”. W trakcie zajęć prowadzonych przez strażaka przedszkolaki ubrane w stroje strażackie obejrzały film o najczęstszych przyczynach powstawania pożarów, obserwowały jakie sytuacje w domu, mogą doprowadzić  do wybuchu pożaru oraz przećwiczyły w praktyce jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia.

Dzieci miały także możliwość obejrzenia różnych rodzajów wozów strażackich, zapoznać się z ich wyposażeniem, a także wsiąść do środka i poczuć się jak prawdziwy strażak. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało Certyfikat Dzielnego Małego Strażaka oraz kolorowy Plan lekcji.

Drugim etapem wycieczki była wizyta w Miasteczku Rowerowym w Chełmcu. Przedszkolaki w trakcie zabawy  poznały i przećwiczyły podstawowe zasady przechodzenia przez jezdnię, znaczenie sygnalizacji świetlnej, utrwaliły sobie również znajomość znaków drogowych. Wycieczka ta była dla dzieci bardzo ciekawa, pouczająca oraz dostarczyła im wielu wrażeń.




Wróc do listy aktualności

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

tel. fax. 18-443-00-64
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl