RAJD SZKOLNY

Przyjemne z pożytecznym

11 czerwca to dla naszej szkoły dzień świąteczny, ponieważ w tym dniu obchodzimy zawsze rocznicę nadania naszej szkole imienia Stanisława i Jana Potoczków. W tym roku 11 czerwca wypadł w niedzielę, dlatego na rajd udaliśmy się dzień później.  Zwyczajem lat ubiegłych w zabawie razem z nami brali udział także myśliwi z Wojskowego Koła Łowieckiego "Jeleń" z Krynicy - Zdroju: pan Jan Janur wraz z synem Dominikiem, Marcin Mróz oraz Janusz Wojnarowski. W tym roku swoją obecnością zaszczyciła nas pani Agnieszka Bukała z Nadleśnictwa Stary Sącz. a także wolontariusze ze Stowarzyszenia Sursum Corda z Nowego Sącza.
 
Na miejsce spotkania, czyli wiatę na Ścieżce Przyrodniczo - Leśnej Rdziostów, udaliśmy się dwoma różnymi trasami. Podczas spaceru przez las wszyscy  mieliśmy ze sobą jednorazowe rękawiczki oraz worki i zbieraliśmy napotkane śmieci. Ku naszej radości nie było ich dużo i nie mieliśmy wiele pracy. Po dotarciu na miejsce  panowie myśliwi zabrali się za pieczenie  kiełbasek, a także zorganizowali dla nas różnego rodzaju zawody - konkurencje. Każdy mógł spróbować swoich sił w przeciąganiu liny, chodzeniu na szczudłach, wyścigu na nartach i w workach. Duch rywalizacji udzielił się także nauczycielom i oni także sprawdzali swoją sprawność fizyczną. Potem każda klasa przygotowywała krótkie improwizowane przedstawienie o czarownicy Tekli, która była przyjaciółką Leśnego Duszka. Wszyscy aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami i słodkimi żelkami, a pani Dyrektor pięknym własnoręcznie zrobionym kwiatem - drzewkiem.
 
Podczas spotkania pani Agnieszka Bukała prezentowała uczniom skóry i czaszki różnych zwierząt, opowiadała jak się nazywają, jak rozpoznać je w terenie, a następnie wszyscy poznawali tropy zwierząt, o których wcześniej była mowa. Nauka przyrody przez bezpośredni kontakt w terenie zdaje się przynosić najlepsze efekty.
 
Przez cały czas zabawy wolontariuszki Stowarzyszenia Sursum Corda malowały wszystkim chętnym twarze i wkrótce wielu uczniów stało się różnymi zwierzątkami. Na pamiątkę dostaliśmy także balonowe figurki i po wspólnym posiłku udaliśmy się w drogę powrotną.  To kolejny dzień, który zapisze się w naszych głowach miłymi wspomnieniami.

Serdeczne podziękowania kierujemy do myśliwych z Koła Łowieckiego "Jeleń" za wieloletnią współpracę, za pomoc w organizacji tegorocznego rajdu jak również za wspaniałą atmosferę i wiele niespodzianek, które co roku nas zaskakują.
Wróc do listy aktualności

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

tel. fax. 18-443-00-64
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl