SPOTKANIE Z MISJONARZEM

Tydzień Misyjny

Od 24 października przez cały najbliższy tydzień w Kościele Powszechnym z woli Papieża jest przeżywamy Światowy Dzień Misyjny (Niedziela Misyjna) i Tydzień Misyjny pod hasłem: „ Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy” . Jest świętem Papieskich Dzieł Misyjnych i całego Kościoła, jest czasem szczególnej pamięci i modlitwy o krajach misyjnych i misjonarzach.
Z okazji Światowego Tygodnia Misyjnego w  naszej szkole 25 października 2021  gościliśmy księdza Stanisława Wojdaka, byłego misjonarza RCA, opiekuna duchowego Misjonarzy  pochodzących z  diecezji tarnowskiej. Ks. Stanisław co roku organizuje wyjazdy misyjne dla kleryków Wyższego Seminarium Duchowego w Tarnowie do  Afryki, Ameryki Południowej czy do Kazachstanu w Azji. Podczas spotkania  ksiądz Misjonarz opowiadał uczniom o pracy misyjnej kapłanów i osób świeckich na poszczególnych kontynentach:
- Afryce: w  Czadzie, w  Kamerunie, w Republice Konga i w Republice Środkowoafrykańskiej;
-  Ameryce Południowej i łacińskiej: w Argentynie, w  Boliwii, w Brazylii, w Peru i  na Kubie;
- Azji: w Kazachstanie.
Pokazał słuchaczom wiele rekwizytów przywiezionych z krajów misyjnych,informując  ich o  zastosowaniu i wykorzystaniu tych przedmiotów przez tamtejszą ludność. Prezentując film, nakręcony podczas ostatniego pobyty w Afryce z klerykami Wyższego Seminarium Duchownego  ks. Stanisław opowiadał  o trudnej pracy misyjnej, o nauce w szkole afrykańskiej  i leczeniu chorych w tamtejszych  szpitalach.
Każdy z nas przez sakrament chrztu świętego staje się chrześcijaninem, jest wezwany do dawania swoim życiem, przykładem świadectwa o Chrystusie- staje się misjonarzem. Nie każdy może wyjechać na misje, do dalekiej Afryki, Azji czy Ameryki, ale każdy tę działalność misyjną Kościoła może wspierać duchowo poprzez modlitwę za misjonarzy i kraje misyjne, zwłaszcza rówieśników, jak również materialnie poprzez zaangażowanie się w różnorakie projekty misyjne chociażby np. Grupy Kolędników Misyjnych. Na zakończenie spotkania wszyscy wspólnie pomodliliśmy się w intencji krajów misyjnych i misjonarzy w języku Sango oraz oraz otrzymaliśmy duszpasterskie błogosławieństwo.
Spotkanie zorganizowali i przygotowali: Ks. Łukasz Kuczaj i p. katechetka Marta Gródek- Piotrowska.

 
Wróc do listy aktualności

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

Tel. 18 548 0 470
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl

 

Powiat nowosądecki

Województwo małopolskie