ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

„Ulubiona książka wnuczka, ulubiona książka babci z dzieciństwa”

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Obchodzone na całym świecie 23 kwietnia święto książki wywodzi się z Katalonii. Pierwszy raz zorganizowano je w 1926 r. Jest to ważna data  w historii literatury światowej: data śmierci Cervantesa, urodzin i śmierci Szekspira.

W 1995 r. UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. W Polsce obchody tego święta pierwszy raz zorganizowano w 2008 r. Z roku na rok w dniach wokół daty 23 kwietnia coraz więcej mówiło się i pisało o książkach, coraz więcej było imprez, konkursów i innych wydarzeń związanych z książką i czytaniem.

W dniu 22 kwietnia 2022 roku rozpoczęliśmy projekt czytelniczy w ramach którego, do końca roku szkolnego zostanie przeprowadzonych wiele ciekawych inicjatyw promujących czytelnictwo. W tym dniu odbyły się międzypokoleniowe zajęcia czytelnicze pn. „Ulubiona książka wnuczka, ulubiona książka babci z dzieciństwa” do realizacji którego zaprosiliśmy Panie z Koła Gospodyń Wiejskich im. Marii Sopaty w Rdziostowie. Babcia Jadzia, Babcia Celinka i Babcia Ola opowiedziały dzieciom o książkach, które czytały w dzieciństwie. Dzieci natomiast bardzo chętnie przedstawiły przyniesione przez siebie książeczki.

Bardzo dziękujemy Szanownym Babciom  za wsparcie naszych działań szkolnych!
Wróc do listy aktualności

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

Tel. 18 548 0 470
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl

 

Powiat nowosądecki

Województwo małopolskie