ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Uwaga Patrol - przed nim nie da się umknąć!

Przez ostatnie dni uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do Międzynarodowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który 4 października miał swój finał. Na szkolnym korytarzu pojawiły się plakaty, zabawy z tabliczką mnożenia, ciekawe rozwiązania. Uczniowie wykonali kolorowy napis, który został powieszony w głównym holu szkolnym. Dekorację dopełniły kolorowe balony z uśmiechami zapraszającymi wszystkich, młodszych i starszych, do wspólnej nauki przez zabawę. Dwa zespoły patrolowe, w których skład wchodzili uczniowie klasy piątej wcielili się w egzaminatorów i asystentów.  Każdy egzaminator ubrany był w koszulkę, którą samodzielnie przygotował opisując wybranymi przez siebie działaniami z tabliczki mnożenia.

Od samego rana patrole nie próżnowały. Uczniowie skrupulatnie przepytywali rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Za poprawne odpowiedzi wręczali przygotowane ordery Ekspertów Tabliczki Mnożenia.  Przez kolejne lekcje patrole wchodziły do klas i przepytywały swoich kolegów, którzy wypełniali działania na specjalnie przygotowanych szablonach. Dbali o to, by praca była samodzielna i pilnowali czasu wypełniania działań. Przedsięwzięcie wywoływało wiele emocji wśród uczestników.

Poziom trudności przykładów dopasowany był przez Koordynatorów: panią Agatę Stężowską i pana Grzegorza Bączka do odpowiednich grup wiekowych. Po 2 godzinach koordynatorzy wyłonili 33 Ekspertów Tabliczki Mnożenia i odbył się uroczysty apel podsumowujący nasze święto. Eksperci otrzymali kolorowe odznaki, a dla wszystkich uczniów przewidziany był słodki upominek, który był dla jednych nagrodą pocieszenia, a dla drugich motywacją do dalszej pracy. Aby zachęcić wszystkich do nauki, bardzo dobra ocena cząstkowa z matematyki była dodatkową motywacją.

Akcja, zorganizowana z wielkim zaangażowaniem uczniów, nauczycieli i dorosłych, cieszyła się popularnością. Wszyscy świetnie się bawili, a co najważniejsze powtórzyli tabliczkę mnożenia.

 

 
Wróc do listy aktualności

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

tel. fax. 18-443-00-64
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl