WIGILIA KLASOWA PRZEDSZKOLAKÓW

Poznajemy zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe

We wtorek 22 grudnia zgodnie z tradycją odbyła się wigilia klasowa w oddziale przedszkolnym. Przedszkolaki już od dłuższego czasu przygotowywały się podczas zajęć do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Dzieci poznawały zwyczaje związane ze świętami,  nauczyły się piosenek o tematyce światecznej, wykonały wiele prac plastycznych: choinki z szyszek, kartki świąteczne, aniołki z masy solnej, renifery św. Mikołaja z baloników, świąteczne gwiazdy oraz wspaniałe łańcuchy z kolorowego papieru. 

W tym uroczystym dniu przedszkolaki przyszły do szkoły w przepięknych odświętnych strojach. I chociaż nie było tradycyjnego łamania się opłatkiem, dzieci złożyły sobie świąteczne życzenia, a potem zasiadły do odświętnie nakrytego stołu. Po poczęstunku odbyło się wspólne śpiewanie kolęd.

Wszystkie przedszkolaki wraz z wychowawczynią składają Pani Dyrektor, Nauczycielom, Pracownikom szkoły, Rodzicom oraz wszystkim koleżankom i kolegom z klas starszych życzenia zdrowych, spokojnych i udanych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2021 Roku!

    
Wróc do listy aktualności

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

tel. fax. 18-443-00-64
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl

 

Powiat nowosądecki

Województwo małopolskie