WIGILIA SZKOLNA

Jest taki dzień ...

21 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. "Scenka wigilijna". Uczniowie kl. III przypomnieli najbardziej znane tradycje i wierzenia ludowe Świąt Bożego Narodzenia i przybliżyli znaczenie symboli bożonarodzeniowych - choinki, opłatka, dwunastu potraw itp. Potem były życzenia, łamanie się opłatkiem i dobrym słowem, wspólne śpiewanie kolęd przy zapalonych świecach Caritas i choince.

Po przedstawieniu wszyscy uczniowie udali się do swoich klas, by wspólnie ze swoimi wychowawcami podzielić się opłatkiem, zjeść wigilijne potrawy i pośpiewać wspólnie kolędy. W tym dniu w naszej szkole zawsze jest uroczyście i miło, wszyscy składają sobie życzenia, przebaczają sobie drobne nieporozumienia i z nadzieją myślą o nowym roku kalendarzowym. Po wspólnie spędzonych chwilach udaliśmy się na przerwę świąteczną, która potrwa do 2 stycznia.Wróc do listy aktualności

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

tel. fax. 18-443-00-64
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl