Wojewódzki Konkurs "Pasja łączy pokolenia"

"Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu” Benjamin Franklin

Wojewódzki Konkurs „Pasja łączy pokolenia”  był skierowany do dzieci, młodzieży i seniorów w ramach obchodów Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012.  Konkurs miał na celu ukazanie więzi międzypokoleniowej i obszarów, w których oba pokolenia mogą inspirować i uczyć się od siebie nawzajem. Warunkiem uczestniczenia w konkursie było wspólne – międzypokoleniowe przygotowanie pracy ukazującej nieprzemijające wartości wypływające z łączenia obu pokoleń, prezentującej  ciekawe, a  zarazem satysfakcjonujące, wzmacniające więzi międzypokoleniowe, sposoby wspólnego spędzania czasu i wzajemnego oddziaływania.

Na konkurs napłynęły 174 prace z całej Małopolski w trzech kategoriach: literackiej, plastycznej i multimedialnej. Uczennice naszej szkoły w składzie: Ewelina Hasior i Karolina Łabuda napisały pracę literacką, którą wzbogaciły prezentacją multimedialną. W pracy pn. „Nasze korzenie w Rdziostowie, a skrzydeł dodaje nam esperanto” opisały wspólną pasję, która  stałą się początkiem  współpracy i przyjaźni z panią Jolantą Kieres – seniorem 55+, która prowadzi bezpłatnie  zajęcia języka esperanto w naszej szkole.

Dnia 1 marca 2013 roku w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Nasza szkoła zdobyła wyróżnienie. Nagrody wręczali pani Wioletta Wilimska – Dyrektor  ROPS w Krakowie oraz Wicemarszałek Wojciech Kozak.

Organizatorem konkursu był Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. Patronat honorowy objęli: Marek Sowa Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Aleksander Palczewski
Małopolski Kurator Oświaty.
Wróc do listy aktualności

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

tel. fax. 18-443-00-64
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl