WYCIECZKA DO MIASTECZKA GALICYJSKIEGO I KINA 6D

W ramach Klubu "Salamandra"

We wtorek 19 lutego uczniowie należący do Klubu Młodego Odkrywcy – Przyrodnika Salamandra wraz z opiekunami panią Edytą Jurczak-Błaszczyk oraz panią Katarzyną Wesołowską udali się na wycieczkę do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu, gdzie mieli możliwość zobaczyć, jak wyglądało życie Sądeczan w czasach Galicji. Uczniowie chętnie zadawali pytania opiekunom muzeum, odpowiadali na zadawane zagadki i z zaciekawieniem obserwowali zebrane tam eksponaty. Mieli oni możliwość zobaczyć, jak wykonywano pierwsze zdjęcia, jak gaszono pożary, czy jakie towary można było kupić w sklepach. Mogli także stanąć przy okienku pocztowym oraz podziwiać modę z tamtych czasów. Największym zdziwieniem był dla nich gabinet dentystyczny oraz apteka. Na zakończenie obejrzeli wystawę rzeźb twórców z Paszyna.

Po krótkiej lekcji historii wszyscy udali się do kina 6D w Galerii Gołąbkowice, gdzie obejrzeli film o dinozaurach „Niekończący się świat” oraz „Dziki zachód”. Uczniowie przeżyli chwile niepewności, radości i szaleństwa, podczas pełnego wrażeń seansu, po którym wyszli niezwykle zadowoleni.

Wycieczka była zorganizowana jako zakończenie części projektu edukacyjnego „Być jak Ignacy”, w którym nasza szkoła uczestniczy po raz kolejny i miała na celu ukazanie uczniom tematyki: „Od zdjęcia do filmu” realizowanego o polskim naukowcu Janie Szczepaniku, który był fotografem i wynalazcą telewizora.
Wróc do listy aktualności

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

tel. fax. 18-443-00-64
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl