WYCIECZKA DO ZAMKU "STARA BAŚŃ" W GRYBOWIE

Średniowieczne zabawy z historią w tle!

18 czerwca najmłodsi uczniowie z kl. O, I, II i III odwiedzili Zamek „Stara Baśń”, który został wybudowany w malowniczym mieście Grybów. Jest to miejsce utrzymane w klimacie staropolskiego zamku z czterometrowym murem połączonym z dwoma basztami. Z ich szczytu rozpościera się piękny widok na okolicę. Nastrój Starej Baśni dodatkowo podkreślają pieczołowicie dobrane elementy wystroju, starodawne przyrządy i eksponaty.

Od samego przyjazdu na miejsce, na dzieci i dorosłych czekały przygotowane przez właścicieli zamku niespodzianki. Uczniowie z zapartym tchem słuchali pradawnych legend, dowiedzieli się co to jest rekonstrukcja budowli oraz jak wyglądały zwyczaje ludzi mieszkających w starodawnych czasach. Odwiedzili wiele zakamarków zamku, a z każdym z nich związana była magiczna historia. W trakcie zwiedzania uczniowie szukali smoków, a  przy pomocy rekwizytów i strojów wcielali się w różne postaci. Brali również udział w różnego rodzaju grach i zabawach średniowiecznych, np.: strzelaniu z łuku czy turnieju kopistów na koniach.

Po trudach aktywnego i pełnego niespodzianek zwiedzania zamku posililiśmy się kiełbaskami z grilla, zakupiliśmy pamiątki i w świetnych nastrojach wyruszyliśmy w drogę powrotną do Rdziostowa.
Wróc do listy aktualności

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

tel. fax. 18-443-00-64
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl