Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2012 / 2013

Szkoła w Rdziostowie została laureatem ogólnopolskiego konkursu "Ja i Ty - bezpieczni w szkole"  organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Uroczysta gala odbyła się 26 czerwca 2013 roku w Warszawie.
 
* * *
 

Konkursy przedmiotowe Małopolskiego Kuratora Oświaty

Małopolski Konkurs Humanistyczny - 26 października 2012

  • Aleksandra Fudali kl. VI - finalistka konkursu
  • Paweł Próchnicki kl. V

Opiekun: Maria Rak

Małopolski Konkurs Matematyczny - 19 października 2012

  • Aleksandra Fudali kl. VI
  • Marcelina Skowron kl. VI
  • Agnieszka Potoczek kl. VI
  • Sebastian Górowski kl. VI
  • Karolina Łabuda kl. V
  • Ewelina Hasior kl. V
  • Zuzanna Mróz kl.V
  • Paweł Próchnicki kl. V

Opiekun: Grzegorz Bączek

Małopolski Konkurs Biblijny - 18 października 2012

  • Sebastian Górowski kl. VI
  • Filip Dziubanowski kl. VI
  • Krzysztof Gabryś kl. VI
  • Jan Jurczak kl. VI
  • Ewelina Hasior kl. V
  • Karolina Łabuda kl. V
  • Michał Popiela kl. IV

Opiekun: Marta Gródek - Piotrowska

Małopolski Konkurs Przyrodniczy - 24 października 2012

  • Agnieszka Potoczek kl. VI - zakwalifikowana do etapu rejonowego
  • Marcelina Skowron kl. VI - zakwalifikowana do etapu rejonowego

Opiekun: Urszula Duda


Konkursy przedmiotowe/artystyczne

Ogólnopolski Konkurs "Ja i Ty - bezpieczni w szkole" - Ministerstwo Edukacji Narodowej - Warszawa 26 czerwca 2013

Szkoła została laureatem konkursu i jako jedyna reprezentowała województwo małopolskie na uroczystej gali w Warszawie.

X Regionalny Konkurs Plastyczny Origami - SP nr 8 Nowy Sącz - 7 czerwca 2013

  • Klasa II - nagroda

Opiekun: Anna Wieczorek

Konkurs Plastyczny "Malowany konik - świat wiejskich zabawek" - Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu - 3 czerwca 2013

  • Aleksandra Fudali - nagroda
  • Patrycja Wróbel - wyróżnienie
  • Marcelina Skowron - wyróżnienie

Opiekun: Marta Gródek - Piotrowska

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur" - 21 maja 2013

  • Ewelina Hasior - kat. Beniamin - wynik bardzo dobry

Opiekun: Grzegorz Bączek

I Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy "Książka przyjaciel prawdziwy" - Kopalnia Soli w Wieliczce - 21 maja 2013

  • Kacper Mirek, Grzegorz Petrażycki, Eryk Piekarski  - II miejsce

Opiekun: Bożena Peciak

Gminny Konkurs Przyrodniczy w Januszowej - SP Januszowa - 21 maja 2013

  • Agnieszka Potoczek - III miejsce
  • Marcelina Skowron - udział

Opiekun: Urszula Duda

Diecezjalny Konkurs Multimedialny "Wiem Komu Uwierzyłem" - Kuria Diecezjalna w Tarnowie - 16 maja 2013

  • Agnieszka Potoczek - II miejsce

Opiekun: Marta Gródek - Piotrowska

Gminny Konkurs Matematyczny - ZS w Piątkowej - 15 maja 2013

  • Piotr Łabuda - III miejsce
  • Nikodem Olszak - udział

Opiekun: Bożena Peciak

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego Galileo'2013 - Centrum Edukacji Szkolnej - 25 kwietnia 2013

  • Karolina Łabuda - wyróżnienie
  • Natalia Jurczak, Ewelina Hasior, Paweł Próchnicki, Zuzanna Mróz, Filip Dziubanowski, Aleksandra Fudali, Agnieszka Potoczek, Marcelina Skowron, Sebastian Górowski - udział

Opiekun: Marek Gołaszewski

Gminny Konkurs Ortograficzny - ZS Świniarsko - 7 maja 2013

  • Franciszek Smajdor - udział
  • Martyna Wróbel - udział
  • Eryk Piekarski - udział

Opiekun: Marta Podobińska, Anna Wieczorek, Bożena Peciak

XXIX Wojewódzki Konkurs Recytatorski - Pałac Młodzieży Nowy Sącz - etap rejonowy - 25 kwietnia 2013

  • Konrad Mróz - udział

Opiekun: Maria Rak

Gminny Konkurs Recytatorski - SP w  Januszowej - 19 kwietnia 2013

  • Konrad Mróz - wyróżnienie

Opiekun: Maria Rak

IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego nt. "Jak rozwiązywać spory bez przemocy?" - KSP Nowy Sącz - 19 kwietnia 2013

  • Kamila Potoczek - III miejsce
  • Patrycja Potoczek - III miejsce

Opiekun: Marta Gródek - Piotrowska

I Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy " W krainie Solilandii" - etap szkolny - 15 kwietnia 2013

  • Kacper Mirek, Grzegorz Petrażycki, Eryk Piekarski - I miejsce
  • Wiktoria Pycha, Martyna Galica, Martyna Wróbel - II miejsce
  • Patrycja Wróbel, Franciszek Smajdor, Sławomir Szkarłat - III miejsce

Organizator konkursu: Anna Wieczorek

I Gminny Konkurs Matematyczny - ZS Świniarsko - 15 kwietnia 2013

  • Aleksandra Fudali, Marcelina Skowron, Karolina Łabuda - udział

Opiekun: Grzegorz Bączek

XIX Konkurs Palm Wielkanocnych Gminy Chełmiec - GOK Chełmiec - 15 kwietnia 2013

  • Klasa I  - II miejsce
  • Klasa IV - III miejsce

Opiekun: Marta Podobińska, Maria Rak

Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny "Bakałarz '2013" - Wydawnictwo "Promyczek" - 22 marca 2013

  • Patrycja Wróbel kl. I - finalista
  • Sławomir Szkarłat kl. I - finalista
  • Jakub Popławski kl. I - finalista

Opiekun: Marta Podobińska

II Przegląd Kolęd i Pastorałek obszaru LDG Korona Sądecka - Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu - 31 stycznia 2013

  • Szkoła Podstawowa w Rdziostowie - wyróżnienie

Opiekun: Celina Pacholarz

Wojewódzki Konkurs Ortograficzny "Kaktus" - etap szkolny - 10 stycznia 2013

  • Eryk Piekarski - I miejsce
  • Gracja Karpiel - II miejsce
  • Piotr Łabuda - III miejsce

Organizator: Bożena Peciak

XII Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Paszynie - ZS w Paszynie - 10 stycznia 2013

  • Szkoła Podstawowa w Rdziostowie - II miejsce

Opiekun: Celina Pacholarz

VII Gminny Konkurs Podłaźniczek i Pająków - GOK Chełmiec - 4 stycznia 2013

  • Klasa VI - I miejsce w kat. podłaźniczek
  • Kacper i Bartosz Mirek - I miejsce w kat. pająków

Opiekun: Marta Gródek - Piotrowska

XXXV Powiatowy Przegląd Plastyki Obrzędowej okresu Bożego Narodzenia - GOK Podegrodzie - 21 grudnia 2012

  • I miejsce w kat. podłaźniczek tradycyjnych - SP w Rdziostowie
  • III miejsce w kat. pająków - Kacper i Bartosz Mirek
  • III miejsce w kat. szopki tradycyjne - Marcelina Skowron, Natalia i Jan Jurczak, Maria i Agnieszka Potoczek
  • Wyróżnienia: Patrycja i Kamila Potoczek, Martyna i Patrycja Wróbel, Sebastian, Wiktoria i Damian Górowscy
  • III miejsce w kat. szopek współczesnych - Kacper i Bartosz Mirek
  • Wyróżnienia: Franciszek i Tadeusz Smajdor

Opiekun: Marta Gródek - Piotrowska

Gminny Konkurs Plastyczno-Literacki "Radość Dziecka" - ZS w Piątkowej - 18 grudnia 2012

  • Iwona Sołtys kl. I - wyróżnienie
  • Piotr Sołtys kl. II - wyróżnienie
  • Kamil Chmielowski kl. III - wyróżnienie

Opiekun: Katarzyna Winiarska - Janur

Wojewódzki Konkurs Ortograficzny "Pasja łączy pokolenia" - ROPS Kraków - 10 grudnia 2012

  • Karolina Łabuda, Ewelina Hasior kl. V oraz Jolanta Kieres - wyróżnienie w kat. multimedialnej za pracę literacką "Nasze korzenie w Rdziostowie, a skrzydeł dodaje nam esperanto".

Opiekun: Anna Wieczorek, Maria Rak

Wojewódzki Konkurs  Poezji Własnej "Pod skrzydłami anioła" - Pałac  Młodzieży w Nowym Sączu - 10 grudnia 2012

  • Eryk Piekarski kl. III - I miejsce

Opiekun: Bożena Peciak

XVII Międzyszkolny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych - SP nr 3 Nowy Sącz - 7 grudnia 2012

  • Kacper Mirek kl. III - II miejsce

Opiekun: Marta Gródek - Piotrowska

Szkolny Konkurs "Błogosławiony Jan Paweł II w Domu Ojca w Niebie" - październik 2012

Kategoria plastyczna:

Nagrodzeni  uczniowie:

  • Milena Smajdor - oddział  przedszkolny
  • Rafał Gabryś - oddział przedszkolny
  • Martyna Wróbel - kl. II
  • Eryk Piekarski - kl. III

Konkurs wiedzy:

  • Marcelina Skowron kl. VI - I miejsce
  • Karolina Łabuda kl. V - II miejsce
  • Michał Popiela kl. IV - III miejsce

Organizatorzy: Marta Gródek - Piotrowska, ks. Tomasz Kupiec

Szkolny Konkurs Plastyczny "Bezpieczna droga do szkoły i do domu" - 29 października 2012

Nagrodzeni uczniowie - klasy 0 - III

  • Kacper Popiela - oddział przedszkolny
  • Patrycja Wróbel - kl. I
  • Wiktoria Pycha- kl. II
  • Nikodem Olszak - kl. III
  • Eryk Piekarski - kl. III

klasy IV - VI

  • Martyna Petrażycka - kl. IV
  • Joanna Smajdor - kl. IV
  • Zuzanna Mróz - kl. V
  • Marcelina Skowron - kl. VI
  • Patrycja Potoczek - kl. VI

Organizator:  Anna Wieczorek

 

Zawody sportowe 

"Biegi Deptaka" - Krynica - Zdrój  - 9 września 2012

  • Aleksandra Pękala - oddział przedszkolny - III miejsce w kat. 5-6 lat

Gminne Zawody w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Wielogłowach - 24 września 2012

  1. Wiktoria Górowska - kl. IV - udział
  2. Michał Popiela - kl. IV - udział
  3. Martyna Petrażycka - kl. IV - udział
  4. Kacper Chmielowski - kl. IV - udział
  5. Mróz Konrad - kl. IV - udział
  6. Natalia Jurczak - kl. V - udział
  7. Mariusz Oleksy - kl. V - udział
  8. Alicja Szkarłat - kl. V - udział
  9. Miłosz Bodziony - kl. V - udział
  10. Kamila Potoczek - kl. VI - udział
  11. Patrycja Potoczek - kl. VI - II miejsce - awans do zawodów powiatowych
  12. Agnieszka Potoczek - kl. VI - udział
  13. Marcelina Skowron - kl. VI - udział

Opiekun: Grzegorz Bączek

Powiatowe Zawody w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Łososinie Dolnej - 26 września 2012

  • Patrycja Potoczek - kl. VI - udział

Opiekun: Grzegorz Bączek

 "Bieg Legionisty" w Marcinkowicach - 9 listopada 2012

  1. Wiktoria Górowska - kl. IV - udział
  2. Michał Popiela - kl. IV - udział
  3. Martyna Petrażycka - kl. IV - udział
  4. Karol Petrażycki - kl. IV - udział
  5. Mróz Konrad - kl. IV - udział
  6. Natalia Jurczak - kl. V - udział
  7. Mariusz Oleksy - kl. V - udział
  8. Alicja Szkarłat - kl. V - udział
  9. Miłosz Bodziony - kl. V - udział
  10. Aleksandra Bodziony - kl. V - udział
  11. Kamila Potoczek - kl. VI - udział
  12. Patrycja Potoczek - kl. VI - udział
  13. Agnieszka Potoczek - kl. VI - udział
  14. Marcelina Skowron - kl. VI - udział

Opiekun: Grzegorz Bączek

VIII Mikołajkowe Zawody Pływackie - MOSiR Nowy Sącz - 7 grudnia 2012

  • Karolina Łabuda - V miejsce
  • Piotr Łabuda - IX miejsce

Gminne Zawody w halowej piłce nożnej klas IV w Paszynie - 5 marca 2013 - VI miejsce

  1. Michał Popiela - kl. IV 
  2. Karol Petrażycki - kl. IV
  3. Mróz Konrad - kl. IV 
  4. Łabuda Piotr- kl. IV 
  5. Petrażycki Grzegorz- kl. IV 
  6. Kacper Mirek- kl. IV 

Opiekun: Grzegorz Bączek

Gminne Zawody Pływackie - ZS w Świniarsku - 29 kwietnia 2013

  • Piotr Łabuda - II miejsce
  • Karolina Łabuda - IV miejsce

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

tel. fax. 18-443-00-64
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl