Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2013 / 2014

Szkoła Podstawowa w Rdziostowie zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Otwarta Szkoła" organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Fundację Edukacja dla Demokracji. Wręczenie nagród miało miejsce 14 listopada 2013 roku w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie.

 

* * *

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej przyznało naszej szkole tytuł "SZKOŁA W RUCHU"  w ramach akcji prowadzonej w bieżącym roku szkolnym pn. "Rok szkoły w ruchu".

 

* * *

KONKURSY PRZEDMIOTOWE ORGANIZOWANE PRZEZ

MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY

Małopolski Konkurs Biblijny - 17 października 2013

  • Michał Popiela kl. V
  • Joanna Smajdor kl. V
  • Wiktoria Górowska kl.V
  • Martyna Petrażycka kl. V

opiekun: mgr Marta Gródek - Piotrowska

Małopolski Konkurs Matematyczny - 18 października 2013

  • Ewelina Hasior kl. VI
  • Natalia Jurczak kl. VI
  • Karolina Łabuda kl. VI
  • Zuzanna Mróz kl. VI
  • Paweł Próchnicki kl. VI

opiekun: mgr Grzegorz Bączek

Małopolski Konkurs Humanistyczny - 21 października 2013

  • Martyna Petrażycka kl. V
  • Joanna Smajdor kl. V
  • Zuzanna Mróz kl. VI
  • Paweł Próchnicki kl. VI

opiekun: mgr Maria Rak

Małopolski Konkurs Przyrodniczy - 23 października 2013

  • Ewelina Hasior kl. VI
  • Karolina Łabuda kl. VI

opiekun: mgr Urszula Duda

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Ogólnoszkolny Konkurs "Paszyńskie wędrówki Koziołka Matołka" - ZS w Paszynie - 18 czerwca 2014

  • Martyna Wróbel, Wiktoria Pycha, Karolina Dziubanowska - IV miejsce

opiekun: mgr Anna Wieczorek

III Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej "Let's sing and play" - ZSPG Podegrodzie - 5 czerwca 2014

  • Martyna Petrażycka - III miejsce

opiekun: mgr Anna Wieczorek

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "Albus" - 4 czerwca 2014

  • Eryk Piekarski - wyróżnienie

opiekun: mgr Elżbieta Kulig

Gminny Konkurs "Mistrz klawiatury" w ZS w Chomranicach - 27 maja 2014

  • Ewelina Hasior, Karolina Łabuda, Mariusz Oleksy - udział

opiekun: mgr Grzegorz Bączek

Gminny Konkurs Ekologiczny w Januszowej - SP w Januszowej - 21 maja 2014

  • Ewelina Hasior, Karolina Łabuda - udział

opiekun: mgr Urszula Duda

Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV- VI - 20 maja 2014

  • Paweł Próchnicki - I miejsce
  • Martyna Petrażycka - II miejsce
  • Ewelina Hasior, Eryk Piekarski  - III miejsce

organizator: mgr Maria Rak

Diecezjalny Konkurs Multimedialny - Wydział Katechetyczny w Tarnowie - 15 maja 2014

  • Karolina Łabuda - III miejsce

opiekun: mgr Marta Gródek - Piotrowska

VII Gminny Konkurs Matematyczny "Mistrz Matematyki" - ZS w Piątkowej - 14 maja 2014

  • Martyna Wróbel, Martyna Galica - udział

opiekun: mgr Urszula Łabuda

XVIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Biblijnej - SP nr 17 w Nowym Sączu - 12 maja 2014

  • Wiktoria Górowska, Michał Popiela - udział

opiekun: mgr Marta Gródek - Piotrowska

VII Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas I - III - ZS Świniarsko - 9 maja 2014

  • Milena Smajdor, Patrycja Wróbel, Martyna Galica - udział

opiekun: mgr Marta Podobińska

II Gminny Konkurs Matematyczny w Świniarsku - ZS Świniarsko - 30 kwietnia 2014

  • Ewelina Hasior, Karolina Łabuda, Paweł Próchnicki - udział

opiekun: mgr Grzegorz Bączek

Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas I - III - 28 kwietnia 2014

  • Milena Smajdor - I miejsce
  • Patrycja Wróbel - II miejsce
  • Martyna Galica - III miejsce
  • Franciszek Smajdor, Michał Jurczyński, Sławomir Szkarłat, Bartłomiej Gołąb, Dawid Porwoł, Martyna Wróbel, Mateusz Mróz - udział

organizator: mgr Anna Wieczorek

Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - SP Klęczany - 15 kwietnia 2014

  • Natalia Jurczak, Alicja Szkarłat, Konrad Mróz, Michał Popiela drużynowo VII miejsce
  • Alicja Szkarłat - indywidualnie X miejsce

opiekun: mgr Marta Gródek - Piotrowska

Konkurs Kaligraficzny "BAKAŁARZ 2014" - Wydawnictwo "Promyczek Dobra" - 11 kwietnia 2014

  • Aleksandra Pękala, Milena Smajdor, Partycja Wróbel, Martyna Wróbel - finalista konkursu

opiekun: Marta Gródek - Piotrowska, Bożena Peciak, Marta Podobińska, Anna Wieczorek

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR" - 20 marca 2014

  • Karolina Łabuda, Franciszek Smajdor - wyróżnienie
  • Patrycja Wróbel, Damian Górowski, Sławomir Szkarłat, Martyna Galica, Martyna Wróbel, Wiktoria Pycha, Wiktoria Brdej, Gracja Karpiel, Piotr Łabuda, Nikodem Olszak, Konrad Mróz, Michał Popiela, Ewelina Hasior, Natalia Jurczak, Zuzanna Mróz, Paweł Próchnicki - udział

opiekun: mgr Grzegorz Bączek, mgr Marta Podobińska

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Pangea" - etap szkolny - 10 stycznia 2014

  • Wiktoria Brdej, Gracja Karpiel, Nikodem Olszak, Piotr Łabuda, Wiktoria Górowska, Martyna Petrażycka, Michał Popiela, Karolina Łabuda, Ewelina Hasior, Zuzanna Mróz, Paweł Próchnicki - udział

opiekun: mgr Grzegorz Bączek

Wojewódzki Konkurs Ortograficzny "Kaktus" - etap szkolny - 10 stycznia 2014

  • Martyna Wróbel - I miejsce,
  • Martyna Galica - II miejsce
  • Wiktoria Pycha - III miejsce
  • Karolina Dziubanowska - IV miejsce

opiekun: mgr Anna Wieczorek

 Gminny Konkurs Plastyczno – Literacki „W świecie Tuwima” - 18 grudnia 2013 - ZS w Piątkowej

  • Karolina Dziubanowska, Kamil Chmielowski  - II miejsce
  • Iwona Sołtys, Piotr Sołtys - wyróżnienie

opiekun: mgr Katarzyna Winiarska - Janur

"Pod Skrzydłami Anioła" - Pałac Młodzieży w Nowym Sączu - 17 grudnia 2013 - kategoria literacka

  • Eryk Piekarski - wyróżnienie

Szkolny Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Juliana Tuwima - 14 listopada 2013

  • Ewelina Hasior, Zuzanna Mróz, Paweł Próchnicki kl. VI - I miejsce
  • Martyna Petrażycka, Michał Popiela, Konrad Mróz kl. V - II miejsce
  • Nikodem Olszak, Gracja Karpiel, Oliwia Szkarłat kl. IV - III miejsce

organizator: mgr Maria Rak

KONKURSY ARTYSTYCZNE

Ogólnopolski Konkurs  Literacko - Plastyczny  "Wypisz, Wymaluj Super Kota" - 26 czerwca 2014

  • Patrycja Wróbel, Martyna Wróbel, Wiktoria Pycha, Eryk Piekarski, Nikodem Olszak - wyróżnienie

opiekun: mgr Marta Podobińska, mgr Anna Wieczorek

I Artystyczne Spotkania z Jerzym Popiełuszką - ZS w Świniarsku - 6 czerwca 2014

  • Karolina Dziubanowska - II miejsce

opiekun: mgr Anna Wieczorek

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Ilustracja do utworu ks. Jana Twardowskiego" - Gimnazjum nr 2 w Nowym Sączu - 15 kwietnia 2014

  • Patrycja Wróbel - II miejsce
  • Martyna Wróbel - wyróżnienie

opiekun: mgr Marta Gródek - Piotrowska

XV Nowosądecki Przegląd Przedstawień Bożonarodzeniowych - 29 stycznia 2014 - MOK Nowy Sącz

  • Grupa kolędnicza "Herody" - udział

opiekun: mgr Marta Gródek - Piotrowska

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Paszynie - 14 stycznia 2014 - ZS Paszyn

  • Martyna Petrażycka, Michał Popiela, Natalia Jurczak, Karolina Łabuda, Zuzanna Mróz, Alicja Szkarłat, Mariusz Oleksy - III miejsce

opiekun:  mgr Celina Pacholarz

XXIII Gminny Przegląd Grup Kolędniczych w Klęczanach "Przebierańcy w Klęczanach" - 9 stycznia 2014 - GOK Chełmiec

  • Grupa kolędnicza "Herody" w składzie: Eryk Piekarski, Kacper Mirek, Grzegorz Petrażycki, Aleksander Król, Nikodem Olszak, Piotr Łabuda - II miejsce

opiekun: mgr Marta Gródek - Piotrowska

XXXVI Powiatowy Przegląd Plastyki Obrzędowej okresu Bożego Narodzenia - 19 grudnia 2013 - GOK Podegrodzie

  • Klasa IV - I miejsce - kat. podłaźniczka tradycyjna
  • Kacper Mirek, Bartosz Mirek - III miejsce - kat. pająków
  • Franciszek Smajdor, Tadeusz Smajdor - III miejsce - kat. szopek

opiekun: mgr Marta Gródek - Piotrowska

Konkurs plastyczny w ramach kampani społecznej "No Promil - No Problem" - 19 grudnia 2013 - Kraków

  • Zuzanna Mróz - II miejsce
  • Nikodem Olszak - wyróżnienie

opiekun: mgr Marta Gródek - Piotrowska

"Pod Skrzydłami Anioła" - Pałac Młodzieży w Nowym Sączu - 17 grudnia 2013 - kategoria plastyczna

  • Jakub Mróz, Seweryn Kaczewski - wyróżnienie

opiekun: mgr Marta Gródek - Piotrowska

XVIII Międzyszkolny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych - 2 grudnia 2013

  • Patrycja Wróbel, Martyna Wróbel - II miejsce
  • Franciszek Smajdor, Tadeusz Smajdor - III miejsce
  • Damian Górowski - udział

opiekun: mgr Marta Gródek - Piotrowska

Małopolski Konkurs Plastyczny STOP! CZERWONE ŚWIATŁO! - Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana w Krakowie - 12 listopada 2013

  • Eryk Piekarski - wyróżnienie

opiekun: mgr Marta Gródek - Piotrowska

Szkolny Konkurs "Zakładka do książki" - 12 listopada 2013

  • Jakub Mróz kl. III - I miejsce
  • Jakub Mróz kl. I - II miejsce
  • Patrycja Wróbel kl. II - III miejsce

organizator: mgr Maria Rak

Szkolny Konkurs "Jesienny bukiet"- Samorząd Uczniowski - 24 października 2013

  • Oddział przedszkolny - I miejsce
  • Klasa I - II miejsce
  • Klasa II - III miejsce

organizator:  mgr Maria Rak, Samorząd Uczniowski

Szkolny Konkurs "Lampiony z dynii" - Samorząd Uczniowski - 24 października 2013

  • Angelika Gawrońska - I miejsce
  • Konrad Gawroński, Patryk Peciak, Kacper Chmielowski  - II miejsce

organizator: mgr Maria Rak, Samorząd Uczniowski

ZAWODY SPORTOWE

Zawody Pływackie w ramach Festiwalu Nauki - PWSZ Nowy Sącz - 6 czerwca 2014

  • Piotr Łabuda - II miejsce

opiekun: mgr Grzegorz Bączek

Gminny Turniej "Dwa ognie" - ZS w Świniarsku - 3 czerwca 2014

  • Klasa III - udział

opiekun: mgr Urszula Łabuda, mgr Anna Wieczorek

XII Mistrzostwa Pływackie Gminy Chełmiec - MOSiR Nowy Sącz - 29 kwietnia 2014

  • Piotr Łabuda - II miejsce
  • Karolina Łabuda - II miejsce
  • SP Rdziostów - IV miejsce

Gminne Zawody w Mini Siatkówce - Chełmiec - 21 stycznia 2014 - VI miejsce

  • Ewelina Hasior
  • Zuzanna Mróz
  • Natalia Jurczak
  • Karolina Łabuda
  • Alicja Szkarłat

opiekun: mgr Grzegorz Bączek

Gminne Zawody w Mini Koszykówce Dziewcząt - Chomranice - 17 grudnia 2013 - IV miejsce

  • Karolina Łabuda
  • Zuzanna Mróz
  • Natalia Jurczak
  • Ewelina Hasior
  • Alicja Szkarłat
  • Wiktoria Górowska

opiekun: mgr Grzegorz Bączek

Bieg Legionisty - Marcinkowice - 7 listopada 2013

  • uczniowie z klas II - VI - udział

opiekun: mgr Grzegorz Bączek

Bieg Małopolski - Krynica Zdrój - 6 września 2013

  • Martyna Galica - IV  miejsce
  • Piotr Sołtys - V miejsce

opiekun: mgr Urszula Duda, mgr Urszula Łabuda

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

tel. fax. 18-443-00-64
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl