Osiągnięcia w roku szkolnym 2017 / 2018

W Małopolskim Konkursie "Odblaskowa Szkoła" zajęliśmy IX miejsce w województwie  i jesteśmy najlepszą szkołą w powiecie nowosądeckim. Przedstawiciele szkoły brali udział w uroczystej gali, która odbyła się 13 grudnia 2017r. w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie.

 

* * *

W ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa szkole został przedłużony Certyfikat "Szkoły Promującej Bezpieczeństwo". Uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się 13 grudnia 2017r. w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

 

* * *

KONKURSY PRZEDMIOTOWE ORGANIZOWANE PRZEZ

MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY

 

Małopolski Konkurs Humanistyczny

  • Milena Smajdor - zakwalifikowana do etapu rejonowego

opiekun: pani Maria Rak

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego

  • Sławomir Szkarłat - zakwalifikowany do etapu rejonowego

opiekun: pani Elżbieta Kulig

Małopolski Konkurs Matematyczny

  • Sławomir Szkarłat - zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego

opiekun: pan Grzegorz Bączek

* * *

 

KONKURSY TEMATYCZNE ORGANIZOWANE PRZEZ

MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY

Biblijny Konkurs Tematyczny - 17 listopada 2017

  • Kinga Mróz, Kacper Popiela - zakwalifikowani do etapu rejonowego

opiekun: pani Marta Gródek - Piotrowska

* * *

KONKURSY PRZEDMIOTOWE I ARTYSTYCZNE

II półrocze

Wojewódzki Konkurs "Czysta Małopolska" - Kuratorium Oświaty w Krakowie" - 15 czerwca 2018r.

  • Wiktor Dziubanowski - nagroda

opiekun: pani Anna Sarata

VIII Międzygminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych - SP Gródek nad Dunajcem - 12 czerwca 2018r.

  • Kacper Popardowski - udział

opiekun: pani Anna Sarata

XIX Międzyszkolny Turniej Tańca Towarzyskiego im. Janusza Głuca "TUPTUŚ" - KTT AXIS Nowy Sącz - 9 czerwca 2018

  • Klasa I - I miejsce
  • Klasa II - I miejsce

opiekun: pani Anna Sarata

Międzyszkolny Konkurs "Sądecki Rajcuś obserwuje - poszukuje - prezentuje" - 6 czerwca 2018

  • Karol Kowalik, Anna Wójcik, Oliwia Wojnar, Ilona Pękala, Wiktor Dziubanowski, Józef Tobiasz i Bartosz Ciężkowski - I miejsce
  • Radosław Krok - wyróżnienie I stopnia
  • Wiktoria Dziubanowska - wyróżnienie II stopnia

opiekun: pani Anna Sarata, pani Katarzyna Wesołowska

X Międzypowiatowy Konkurs Plastyczny "Pejzaż Sądecki"  - PWSZ Nowy Sącz - 5 czerwca 2018

  • Wiktoria Pycha -
  • Wiktoria Bobrowska - wyróżnienie

opiekun: pani Marta Gródek - Piotrowska

XVI Konkurs Matematyczny o Puchar Rektora PWSZ - PWSZ w Nowym Sączu - 30 maja 2018r.

  • Maria Potoczek, Monika Mróz, Konrad Gawroński, Kacper Popardowski, Kacper Popiela, Radosław Krok, Jakub Jurczak, Kornel Piekarski - udział

opiekun: pan Grzegorz Bączek

Konkurs na film ekologiczny "Gmina Chełmiec w zdrowej atmosferze" - Urząd Gminy w Chełmcu - 30 maja 2018

  • Bartłomiej Gołąb, Bartłomiej Szkarłat, Sławomir Szkarłat, Dawid Porwoł - I miejsce

opiekun: pani Edyta Jurczak - Błaszczyk

Wojewódzki Projekt Ekologiczny EKOSZKOŁA 2018, EKOPRZEDSZKOLE 2018 - SP w Borzęcinie Dolnym - 29 maja 2018

  • Szkoła zdobyła II miejsce oraz wyróżnienie
  • Oddział przedszkolny - wyróżnienie

opiekun: pani Edyta Jurczak - Błaszczyk

XIV Gminny Konkurs "Mistrz Klawiatury" - SP Chomranice - 29 maja 2018

  • Milena Smajdor, Konrad Gawroński, Mateusz Bielatowicz - udział

opiekun: pani Agata Stężowska, pan Grzegorz Bączek

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR - 28 maja 2018

  • Kacper Popardowski - wyróżnienie

opiekun: pan Grzegorz Bączek

Gminny Konkurs "Mały Mistrz Języka Angielskiego" - SP w Piątkowej - 28 maja 2018

  • Wiktoria Bobrowska, Zuzanna Pierzchała - udział

opiekun: pani Anna Sarata

Gminny Konkurs "Witaj majowa jutrzenko" GOK Chełmiec - 17 maja 2018

  • I miejsce dla szkoły i nagroda pieniężna w kwocie 1 200 zł

organizator: pani Maria Rak. pani Edyta Jurczak - Błaszczyk, pani Katarzyna Wesołowska

Gminny Konkurs Ekologiczny w Januszowej - SP w Januszowej - 16 maja 2018r.

  • Martyna Wróbel - II miejsce
  • Wiktoria Pycha - udział

opiekun: pani Edyta Jurczak - Błaszczyk

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Na tropie ginących zawodów" - Promyczek Dobra - 16 maja 2018r.

  • Filip Kądziołka - II miejsce
  • Wiktoria Bobrowska, Igor Bobrowski, Milena Smajdor - wyróżnienie spacjalne
  • Wiktoria Pycha - wyróżnienie

Opiekun: pani Marta Gródek - Piotrowska

XI Gminny Konkurs Ortograficzny w Świniarsku - SP w Świniarsku - 11 maja 2018r.

  • Wiktor Dziubanowski, Damian Żelazko, Wiktoria Bobrowska - udział

opiekun: pani Anna Sarata, pani Bożena Peciak, pani Katarzyna Wesołowska

Wojewódzki Konkurs w ramach kampanii społecznej "No Promil, No Problem" -  Gmina Chełmiec - 10 kwietnia 2018r.

  • Martyna Wróbel - II miejsce kat. literacka
  • Milena Smajdor, Zuzanna Pierzchała - wyróżnienie kat. literacka
  • Filip Kądziołka, Oliwia Tokarz, Igor Bobrowski, Wiktoria Bobrowska, Bartosz Smajdor, Mateusz Mróz, Wiktoria Pycha, Patrycja Wróbel - wyróżnienie

opiekun: pani Marta Gródek - Piotrowska, pani Katarzyna Wesołowska

VI Gminny Konkurs Matematyczny w Świniarsku - SP Świniarsko - 27 kwietnia 2018r.

  • Wiktoria Pycha, Martyna Wróbel, Sławomir Szkarłat - udział

opiekun: pan Grzegorz Bączek

XIX Gminny Konkurs Recytatorski w Januszowej - SP Januszowa - 25 kwietnia 2018r.

  • Kinga Mróz - II miejsce
  • Maria Potoczek - wyróżnienie
  • Ilona Pękala, Wiktoria Bobrowska - udział

opiekun: pani Maria Rak, pani Anna Sarata, pani Katarzyna Wesołowska

Szkolny Konkurs Ortograficzny klas I - III - 24 kwietnia 2018r.

  • I miejsce – Wiktoria Bobrowska z kl. III
  • II miejsce – Wiktor Dziubanowski z kl. I
  • III miejsce – Karolina Piotrowska z kl. I

organizator: pani Anna Sarata

Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny BAKAŁARZ - Promyczek Dobra - 19 kwietnia 2018r.

  • Artur Kowalik, Urszula Peciak, Bartosz Smajdor - finalista

opiekun: pani Marta Gródek - Piotrowska, pani Anna Sarata, pani Bożena Peciak

XXIV Konkurs Palm Wielkanocnych Gminy Chełmiec - GOK Chełmiec - 17 kwietnia 2018r.

  • Oddział Przedszkolny, Klasa I - VII, Klub Salamandra - I miejsce

organizator: pani Edyta Jurczak - Błaszczyk

Szkolny Konkurs Ortograficzny - 12 kwietnia 2018r.

I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Wiktoria Pycha kl. VII
II miejsce - Milena Smajdor kl. V
III miejsce - Mateusz Bielatowicz kl. VI
 
organizator: pani Maria Rak

Wojewódzki Turniej Finałowy w ramach projektu „Edukacja przez szachy w szkole” w Krakowie - 11 kwietnia 2018r.

  • Oliwia Tokarz, Bartosz Smajdor, Sebastian Miarczyński, Damian Żelazko, Kinga Bielatowicz i Radosław Krok - udział

opiekun: pani Urszula Łabuda, pani Katarzya Wesołowska

Wojewódzki Konkurs "Mój Region - Moja Duma, Moje Miasto - Moja Duma" - Fundacja Sądecka - 11 kwietnia 2018r.

  • Patrycja Mróz, Aleksandra Pękala oraz Milena Smajdor - finalistki

opiekun: pani Maria Rak

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - SP Klęczany - 3 kwietnia 2018r.

  • Wiktoria Pycha, Martyna Wróbel, Mateusz Mróz, Jakub Mróz - udział

organizator: pani Marta Gródek - Piotrowska

XV Ogólnopolski Konkurs Poetycko- Plastyczny „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem” - SP Wola Radłowska, 2 kwietnia 2018r.

  • Bartosz Smajdor - wyróżnienie

opiekun: pani Marta Gródek - Piotrowska

XXX Parafialny Konkurs Palm Wielkanocnych - Parafia Marcinkowice - 28 marca 2018r.

  • Koło Przyrodnicze - I miejsce z wyróżnieniem
  • Klasa III i IV - I miejsce
  • Oddział przedszkolny, klasa I, II, V, VI, VII - II miejsce

opiekun: pani Edyta Jurczak - Błaszczyk

Szkolny Konkurs Recytatorski "W krainie wierszy Tuwima" - 22 marca 2018r.

  • I miejsce: Ilona Pękala , Wiktoria Bobrowska
  • II miejsce: Filip Kądziołka, Artur Kowalik
  • III miejsce: Lena Hasior, Kornelia Kądziołka
  • Wyróżnienie: Karolina Piotrowska

organizator: pani Urszula Łabuda

Konkurs Plastyczny "Kartka wielkanocna do Papieża Franciszka - Instytut Dialogu Międzykulturowego w Krakowie - 22 marca 2018r.

  • Wiktoria Bobrowska - wyróżnienie

opiekun: pani Marta Gródek - Piotrowska

XV Ogólnopolski Konkurs Poetycko- Plastyczny „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem” - SP Wola Radłowska -  15 marca 2018r.

  • Bartosz Smajdor - wyróżnienie

opiekun: pani Marta Gródek - Piotrowska

Szachowy Turniej Klasyfikacyjny w Chomranicach - 24 lutego 2018r.

  • Sławomir Szkarłat - V kategoria
  • Damian Żelazko - udział

I Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły - 20 lutego 2018r.

  • Kacper Popardowski - I miejsce
  • Jakub Jurczak - II miejsce
  • Maria Potoczek - III miejsce

organizator: pani Urszula Łabuda

XIV Gminny Konkurs Informatyczny "Mistrz Klawiatury" - SP Chomranice - 29 maja 2018r.

  • Smajdor Milena, Gawroński Konrad, Bielatowicz Mateusz - udział

opiekun: pan Grzegorz Bączek

XVI  Konkurs Matematyczny o Puchar Rektora PWSZ - Nowy Sącz - 30 maja 2018r.

  • Marysia Potoczek, Monika Mróz, Konrad Gawroński, Kacper Popardowski, Kacper Popiela, Radosław Krok, Jakub Jurczak, Kornel Piekarski - udział

opiekun: pan Grzegorz Bączek

 

I półrocze

Gminny Konkurs Plastyczno - Literacki - SP Piątkowa - 29 stycznia 2018

  • Wiktor Dziubanowski - II miejsce
  • Karolina Piotrowska - wyróżnienie

opiekun: pani Anna Sarata

Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek - SP Chomranice - 18 stycznia 2018

  • Aleksandra Pękala, Milena Smajdor, Bartosz Smajdor, Patrycja Mróz, Wiktoria Piotrowska, Bartłomiej Gołąb, Julia Galica, Maria Potoczek, Kacper Popardowski, Kowalik Karol - udział

opiekun: pani Celina Pacholarz

Wojewódzki Konkurs Ortograficzny "Kaktus" - SP TSSP w Krakowie - 8 stycznia 2018

  • Klasa III - udział w etapie szkolnym

organizator: pani Katarzyna Wesołowska

Gminny Konkursu „Tradycje i Zwyczaje Bożonarodzeniowe” - SP Rdziostów - 21 grudnia 2017

Klasy I – III

III miejsce – Wiktoria Bobrowska, Bartosz Brdej

Wyróżnienie: Wiktor Dziubanowski

Klasy IV – VI

III miejsce – Milena Smajdor

organizator: pani Katarzyna Wesołowska, pani Maria Rak

Gminne Dyktando o "Złote Pióro Wójta Gminy Chełmiec" - SP Świniarsko - 15 grudnia 2017

  • Milena Smajdor, Mateusz Bielatowicz - udział

opiekun: pani Maria Rak

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski "Pierścień Świętej Kingi" - Pałac Młodzieży w Nowym Sączu - 13 grudnia 2017

  • Kinga Mróz - udział

opiekun: pani Maria Rak

XXII Międzyszkolny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych - SP Nr 3 w Nowym Sączu - 12 grudnia 2017

  • Martyna Wróbel, Patrycja Wróbel - II miejsce
  • Kornelia Kądziołka, Filip Kądziołka - wyróżnienie

opiekun: pani Marta Gródek - Piotrowska

Gminny Konkurs Kaligraficzny - SP Klęczany - 28 listopada 2017

  • Kinga Mróz i Maria Potoczek - wyróżnienie

opiekun: pani Maria Rak

Wojewódzki Konkurs "W przeddzień 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości" listopad 2017

  • Karolina Dziubanowska, Mateusz Mróz - udział

opiekun: pani Maria Rak

Wojewódzki Konkurs pn. "Mój Region - Moja Duma, Moje Miasto - Moja Duma" 13 listopada 2017

  • Patrycja Mróz, Aleksandra Pękala, Milena Smajdor - zakwalifikowane do II etapu międzyszkolnego

opiekun: pani Maria Rak

Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „RADOSNA NIEPODLEGŁOŚCI” - SP w Chełmcu - 13 listopada 2017

  • Milena Smajdor, Patrycja Wróbel, Patrycja Mróz,  Bartłomiej Gołąb (gra na trąbce), Bodziony Oliwia, Bodziony Kinga, Galica Julia, Popardowski Kacper, Gawroński Konrad, Potoczek Maria - udział

opiekun: pani Celina Pacholarz

Gminny Konkurs "Nasze powietrze, w naszych rękach" - Urząd Gminy w Chełmcu - 31 października 2017

  • Wiktoria Bobrowska - laureat

opiekun: pani Katarzyna Wesołowska

Szkolne Konkursy w ramach akcji "Odblaskowa Szkoła" - 27 października 2017

Szkolny Konkurs Plastyczny

Kategoria klas O-III

Nagrodzone prace

  • Bartosz Smajdor - kl. II
  • Klaudia Michalik – kl. 0
  • Jan Mróz – kl. 0
  • Krzysztof Peciak - kl. 0
  • Igor Bobrowski – kl. 0
  • Karolina Piotrowska – kl. I
  • Filip Kądziołka – kl. I
  • Wiktoria Bobrowska – kl. III
  • Kornelia Kądziołka - kl.0

Wyróżnienia: Kinga Bielatowicz – kl. III, Maria Gołąb - kl. III

Kategoria klas IV-VI

Nagrodzone prace

  • Kacper Popardowski – kl. IV
  • Patrycja Mróz – kl. V
  • Konrad Gawroński – kl. IV
  • Oliwia Bodziony - kl. IV
  • Kinga Mróz- kl. IV
  • Maria Potoczek - kl. IV
  • Milena Smajdor - kl. V

Wyróżnienia: Seweryn Kaczewski kl. V, Patrycja Wróbel kl. V

Szkolny Konkurs Wiedzy

Kategoria klas I-II

  • Filip Kądziołka kl. I -  I miejsce
  • Ilona Pękala kl. I I miejsce
  • Damian Żelazko kl. II - I miejsce
  • Bartosz Smajdor kl. II - II miejsce
  • Urszula Peciak kl. II -  III miejsce
  • Oliwia Tokarz kl. II -  III miejsce
  • Karolina Piotrowska kl. I - udział
  • Sebastian Miarczyński kl. II - udział
  •  Wiktor Dziubanowski kl. I - udział

Kategoria klas III-IV

  • Kacper Popiela kl. IV -  I miejsce
  • Kacper Popardowski kl. IV - II miejsce
  • Konrad Gawroński kl. IV -  II miejsce
  • Wiktoria Bobrowska kl. III -  II miejsce
  • Kinga Mróz - kl. IV -  III miejsce
  • Kornel Piekarski - kl. IV - udział
  • Karol Kowalik kl. IV - udział

Szkolny Konkurs Literacki

I miejsce – Milena Smajdor kl. V

II miejsce – Kinga Mróz kl. IV

III miejsce – Patrycja Mróz kl. V

Wyróżnienia:

Patrycja Wróbel kl. VI

Konrad Gawroński kl. IV

organizator: Anna Sarata, Maria Rak, Marta Gródek - Piotrowska

 

Międzyszkolny Turniej Szachowy Sądecczyzny - X Memoriał Jana Borka - 14 października 2017

  • Kinga Bielatowicz, Radek Krok, Kinga Mróz, Konrad Gawroński, Kacper Popiela, Kacper Popardowski - udział

opiekun: pani Urszula Łabuda

Małopolskie Dyktando Niepodległościowe - 10 października 2017

  • Mateusz Bielatowicz, Wiktoria Bielatowicz, Martyna Wróbel, Mateusz Mróz - udział

opiekun: pani Maria Rak

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny w ramach kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" - 21 września 2017

  • Mateusz Mróz - laureat

opiekun: pani Marta Podobińska, pan Grzegorz Bączek

 

* * *

 

ZAWODY SPORTOWE

Bieg Małopolski - Festiwal Biegowy -  Krynica Zdrój - 8 września 2017

Bieg finałowy: Kinga Bielatowicz, Radosław Krok, Patryk Peciak

koordynator: pan Grzegorz Bączek

Mistrzostwa Gminy Chełmiec w halowej piłce nożnej - ZS Świniarsko - 5 października 2017

  • V miejsce - drużyna w składzie: Szkarłat Sławomir, Szkarłat Bartosz, Porwoł Dawid, Żelazko Szymon, Gołąb Bartosz i Mirek Bartosz

opiekun: mgr Grzegorz Bączek

XXV Bieg Legionisty - Marcinkowice - 26 października 2017

  • V miejsce - Bielatowicz Wiktoria
  • udział: Żelazko Szymon, Górowski Damian, Dziubanowska Karolina, Popiela Kacper, Popardowski Kacper, Gawroński Konrad, Jurczak Jakub, Bodziony Kinga, Bodziony Oliwia, Mróz Kinga.

opiekun: mgr Grzegorz Bączek

II Mikołajkowe Zawody Pływackie - 8 grudnia 2017

  • Wróbel Martyna, Wróbel Patrycja, Dziubanowska Karolina, Pierzchała Zuzanna - udział

opiekun: mgr Grzegorz Bączek

Gminne Zawody w Narciarstwie Zjazdowym - 8 lutego 2018

  • Piotrowska Wiktoria - II miejsce
  • Popardowski Kacper - III miejsce
  • Wróbel Martyna - V miejsce
  • Popiela Kacper - VI miejsce - zawodnicy zakwalifikowali się do zawodów powiatowych
  • Wróbel Patrycja, Pierzchała Zuzanna, Piekarski Kornel, Kaczewski Seweryn, Gołąb Bartek - udział

opiekun: mgr Grzegorz Bączek

Powiatowe Zawody w Narciarstwie Zjazdowym - 1 marca 2018

  • Wróbel Martyna - X miejsce 
  • Piotrowska Wiktoria, Popardowski Kacper, Popiela Kacper - udział

opiekun: mgr Grzegorz Bączek

Mistrzostwa Gminy Chełmiec w Piłce Ręcznej chłopców - ZS w Piątkowej - 5 kwietnia 2018

  • V miejsce - drużyna w składzie: Mróz Kuba, Szkarłat Sławek ,Żelazko Szymon, Mróz Kuba, Mirek Bartek, Kowalik Kacper, Popiela Kacper i  Piekarski Kornel 

opiekun: mgr Grzegorz Bączek

XVI Gminne Zawody Pływackie - 23 kwietnia 2018

  • Wróbel Martyna - II miejsce
  • Pierzchała Zuzanna, Wróbel Patrycja, Dziubanowska Karolina, Kaczewski Seweryn, Gołąb Bartek, Mróz Mateusz, Popiela Kacper, Piekarski Kornel, Kowalik Karol, Popardowski Kacper, Gawroński Konrad, Górowski Damian, Brdej Bartek - udział

opiekun: mgr Grzegorz Bączek

Mistrzostwa Gminy Chełmiec w Piłce nożnej chłopców - ZS w Chełmcu - 24 kwietnia 2018 

  • V miejsce - drużyna w składzie: 

    Szkarłat Sławomir, Szkarłat Bartek, Porwoł Dawid, Gołąb Bartek, Żelazko Szymon, Mirek Bartek, Gawroński Konrad i Piekarski Kornel

     
     

opiekun: mgr Grzegorz Bączek

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

tel. fax. 18-443-00-64
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl