Osiągnięcia w roku szkolnym 2018 / 2019

* * *

W Małopolskim Konkursie Ekologicznym zdobyliśmy

Tytuł EKOSZKOŁA 2019.

 

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 5 czerwca 2019r. w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Tarnowie. Otrzymaliśmy okolicznościowy grawer, czek na 300 zł oraz dyplom.

 

* * *

KONKURSY PRZEDMIOTOWE ORGANIZOWANE PRZEZ

MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY

 

Małopolski Konkurs Języka Polskiego

  • Milena Smajdor - zakwalifikowana do etapu rejonowego
  • Wiktoria Bielatowicz

opiekun: pani Maria Rak

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego

  • Mateusz Potoczek
  • Wiktoria Bielatowicz
  • Karolina Dziubanowska
  • Wiktoria Bobrowska
  • Kacper Popiela
  • Julia Galica
  • Kacper Popardowski
  • Konrad Gawroński
  • Kinga Mróz
  • Milena Smajdor

opiekun: pani Agnieszka Gałda

Małopolski Konkurs Matematyczny

  • Sławomir Szkarłat - zakwalifikowany do etapu rejonowego
  • Wróbel Martyna
  • Mróz Mateusz
  • Pycha Wiktoria
  • Mróz Jakub
  • Górowski Damian

opiekun: pan Grzegorz Bączek

Małopolski Konkurs Biologiczny

  • Sławomir Szkarłat

opiekun: pani Edyta Jurczak - Błaszczyk

* * *

 

KONKURSY TEMATYCZNE ORGANIZOWANE PRZEZ

MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY

Biblijny Konkurs Tematyczny

  • Kacper Popiela - zakwalifikowany do etapu rejonowego
  • Kinga Mróz
  • Maria Potoczek

opiekun: pani Marta Gródek - Piotrowska

* * *

KONKURSY PRZEDMIOTOWE I ARTYSTYCZNE

II półrocze

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny LEON - 11 czerwca 2019r.

1. Filip Jasik kl. I - miejsce II

2. Wiktor Gawlik kl. II - miejsce III

3. Kamil Skowron kl. I - miejsce IV

4. Lena Hasior kl. I - miejsce V

5. Wiktoria Pycha kl. VIII - miejsce VIII

6. Filip Kądziołka kl. II - miejsce IX

7. Karolina Piotrowska kl. II - miejsce X

8. Zuzanna Jurczak kl. II - miejsce X

opiekun: mgr Marta Podobińska, mgr Katarzyna Wesołowska,

Konkurs Gminny "Nasz najlepszy Biznesplan" - Stowarzyszenie Razem dla Kultury - 10 czerwca 2019r.

  • Klasa VII - I miejsce

opiekun: mgr Edyta Jurczak - Błaszczyk

XX Międzyszkolny Turniej Tańca Towarzyskiego „TUPTUŚ 2019” - KTT AXIS - 8 czerwca 2019r.

  • Amelka Potoczek, Filip Jasik, Jan Mróz, Kamil Skowron, Karolina Piotrowska, Anna Wójcik, Patrycja Świerczek, Filip Kądziołka - I miejsce

opiekun: mgr Katarzyna Wesołowska

XI Międzypowiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Pejzaż sądecki - kolaż marzeń i rzeczywistości” - PWSZ Nowy Sącz - 4 czerwca 2019r.

  • Karol Kowalik kl. V - nagroda

organizator: mgr Marta Gródek - Piotrowska

„Sądecki Rajcuś – obserwuje – poszukuje - prezentuje” – edycja IV -  Stowarzyszenie Szersze Horyzonty - 6 czerwca 2019r.

W konkursie wiedzy:

KLASY III
II miejsce – Damian Żelazko
III miejsce – Urszula Peciak, Bartosz Smajdor

finaliści: Oliwia Tokarz, Zuzanna Bober

W konkursie plastycznym:

KLASY I

I miejsce ex aequo dla 2 zespołów pod opieką pani Marty Podobińskiej
zespół w składzie: Lena Hasior, Amelia Potoczek, Martyna Krok
zespół w składzie: Filip Jasik, Jan Mróz, Bartłomiej Mikołajczyk, Kamil Skowron

KLASY II

I miejsce dla zespołu w składzie: Bartosz Ciężkowski, Artur Bodziony, Artur Kowalik, Filip Kądziołka pod opieką pani Katarzyny Wesołowskiej

Wyróżnienie: dla zespołu w składzie: Anna Wójcik, Ilona Pękala, Wiktor Gawlik, Józef Tobiasz pod opieką pani Katarzyny Wesołowskiej

opiekun: mgr Marta Podobińska, mgr Katarzyna Wesołowska, mgr Aneta Kotarba

Wojewódzki Projekt Ekologiczny Ekoszkoła 2019, Ekoprzedszkole 2019r. - GOK w Borzęcinie Dolnym - 5 czerwca 2019r.

  • Szkoła uzyskała Tytuł EKOSZKOŁA 2019
  • I runda - II miejsce Kacper Popardowski kl. V, Milena Smajdor kl. VI
  • II runda - wyróżnienie
  • III runda - II miejsce
  • IV runda - wyróżnienie
  • V runda - wyróżnienie

opiekun: mgr Edyta Jurczak - Błaszczyk

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR - 23 maja 2019r.

  • Kacper Popardowski kl. V - wynik bardzo dobry
  • Wiktor Gawlik kl. II - wyróżnienie

opiekun: mgr Katarzyna Wesołowska, mgr Grzegorz Bączek

Gminny Konkurs Języków Obcych „Masters & Meister” - SP Wielogłowy - 20 maja 2019r.

  • Wiktoria Pycha , Martyna Wróbel, Wiktoria Bielatowicz oraz Mateusz Potoczek - udział

opiekun: mgr Agnieszka Gałda, mgr Dorota Szczepanik

XX Gminny Konkurs Ekologiczny - SP Januszowa - 16 maja 2019r.

  • Martyna Wróbel - II miejsce

opiekun: mgr Edyta Jurczak - Błaszczyk

XVII Mistrzostwa Pływackie Gminy Chełmiec - SP Świniarsko - 14 maja 2019r.

  • Bartosz Brdej kl. III - I miejsce
  • Martyna Wróbel kl. VIII - II miejsce

opiekun: mgr Grzegorz Bączek

XII Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii 2019” - SP Świniarsko - 9 maja 2019r.

  • Udział: Martyna Krok – kl. I, Karolina Piotrowska – kl. II, Damian Żelazko – kl. III

opiekun: mgr Marta Podobińska, mgr Katarzyna Wesołowska, mgr Aneta Kotarba

Ogólnopolski Konkurs pt. „Kartka wielkanocna do Papieża Franciszka” - Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie - 16 kwietnia 2019r.

  • Nagrodzona praca Wiktorii Bobrowskiej kl. IV

organizator: mgr Marta Gródek - Piotrowska

Szkolny Konkurs Ortograficzny klas I - III - 8 maja 2019r.

  • Tytuł Mistrza Ortografii zdobyli:

    Kl. I – Martyna Krok

    Kl. II – Karolina Piotrowska

    Kl. III – Damian Żelazko

organizator: mgr Katarzyna Wesołowska

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny "Puchacz Piotr" - 23 maja 2019r.

Filip Jasik - II miejsce w I etapie

organizator: mgr Urszula Łabuda

XX Gminny Konkurs Recytatorski w Januszowej - 4 maja 2019r.

  • III miejsce - Kinga Mróz kl.V
  • wyróżnienie- Wiktoria Bobrowska kl. IV

opiekun: mgr Maria Rak

XXV Konkurs Palm Wielkanocnych Gminy Chełmiec - 30 kwietnia 2019r.

  • I miejsce - klasy I - VIII
  • II miejsce - oddział przedszkolny

opiekun: mgr Edyta Jurczak - Błaszczyk

Parafialny Przegląd Palm Wielkanocnych w Marcinkowicach - 17 kwietnia 2019r.

  • I miejsce - klasy I - VIII
  • III miejsce - oddział przedszkolny

opiekun: mgr Edyta Jurczak - Błaszczyk

Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny BAKAŁARZ 2019 - Wydawnictwo Promyczek Dobra - 9 kiwetnia 2019r.

  • Martyna Krok kl.I - finalistka
  • Filip Kądziołka kl. II - finalista

opiekun: mgr Marta Podobińska, mgr Katarzyna Wesołowska

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - etap gminny - SP Klęczany - 5 kwietnia 2019r.

  • Julia Galica, Aleksandra Pękala, Artur Kowalik, Kornel Piekarski - udział

opiekun: mgr Marta Gródek - Piotrowska

VII Gminny Konkurs Matematyczny w Świniarsku - SP Świniarsko - 4 kwietnia 2019r.

  • Sławomir Szkarłat, Seweryn Kaczewski, Kacper Popardowski - udział

opiekun: mgr Grzegorz Bączek

Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny "Bakałarz" - Promyczek Dobra - 3 kwietnia 2019r.

  • Martyna Krok, Filip Kądziołka - finalista

opiekun: mgr Marta Podobińska, mgr Katarzyna Wesołowska

XIII Międzynarodowy Przegląd Plastyczny  „Ogród Piękna, Dobra, Radości - Ptaki” - Pałac Młodzieży w Nowym Sączu - 28 marca 2019r.

  • Wiktoria Pycha - wyróżnienie

opiekun: mgr Marta Gródek - Piotrowska

Szkolny Konkurs Recytatorski - 20 marca 2019r.

  • Nagroda Specjalna - Natalia Kościółek - oddział przedszkolny
  • I miejsce: Igor Bobrowski, Kamil Skowron, Karolina Piotrowska
  • II miejsce: Ilona Pękala, Martyna Krok, Amadeusz Rab, Filip Jasik
  • III miejsce: Klaudia Michalik, Artur Kowalik, Bartłomiej Mikołajczyk
  • Wyróżnienia: Kornelia Kądziołka, Jan Mróz, Bartosz Ciężkowski, Filip Kądziołka.

organizator: mgr Urszula Łabuda

Szkolny Konkurs Ortograficzny - 11 marca 2019r.

Mistrz Ortografii w klasach IV - VIII - Wiktoria Bobrowska, Wiktoria Pycha

organizator: mgr Maria Rak

Gminny Konkurs Plastyczno - Literacki "Zwierzaki - Cudaki" - SP w Piątkowej - 22 lutego 2019r.

I miejsceBartosz Smajdor

II miejsce – Artur Kowalik

III miejsce – Zuzanna Jurczak

opiekun: mgr Katarzyna Wesołowska, mgr Aneta Kotarba

Gminny Konkurs Języka Angielskiego „Język angielski paszportem do Europy i świata” - SP w Niskowej - 21 lutego 2019r.

  • Wiktoria Bielatowicz - IV miejsce
  • Mateusz Potoczek - udział

opiekun: mgr Agnieszka Gałda

Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek  - SP Chomranice - 31 stycznia 2019r.

III miejsce - zespół w składzie: Bartosz Smajdor, Milena Smajdor, Król Oliwia, , Bartłomiej Gołąb (trąbka), Julia Galica, Maria Potoczek, Kacper Popardowski, Kinga Mróz, Kacper Popiela, Konrad Gawroński

opiekun: mgr Celina Pacholarz

II Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły - SP Rdziostów - 23 stycznia 2019r.

kat. dziewcząt

I miejsce -Kinga Mróz kl. V

II miejsce  - Maria Potoczek kl. V

III miejsce - Oliwia Tokarz kl. III

kat. chłopców

I miejsce - Konrad Gawroński kl. V

II miejsce  - Kacper Popiela kl. V

III miejsce - Wiktor Gawlik kl. II

organizator: mgr Urszula Łabuda

 

I półrocze

Wojewódzki Konkurs Plastyczny w ramach kampanii "No Promil - No Problem" - Stowarzyszenie Solny Gwarek

  • Filip Kądziołka, Kacper Popardowski, Patrycja Wróbel, Martyna Wróbel - wyróżnienie

opiekun: mgr Marta Gródek - Piotrowska

Szkolny Konkurs Bożonarodzeniowy - 21 grudnia 2018r.

KATEGORIA SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH:

WYRÓŻNIENIE – Martyna Krok

WYRÓŻNIENIE – Patrycja Kołacz

III miejsce – Kinga Mróz

II miejsce – Lena Hasior

I miejsce – Wiktoria Bobrowska


KATEGORIA OZDÓB BOŻONARODZENIOWYCH – KLASY 0-III:

WYRÓŻNIENIE – Igor Bobrowski

WYRÓŻNIENIE -  Urszula Peciak

WYRÓŻNIENIE – Ilona Pękala

III miejsce ex aequo – Filip Kądziołka

III miejsce ex aeuqo – Bianka Legutko

II miejsce – Bartłomiej Mikołajczyk

I miejsce – Klaudia Michalik
 

KATEGORIA OZDÓB BOŻONARODZENIOWYCH – KLASY IV-VIII:

WYRÓŻNIENIE – Maria Potoczek

WYRÓŻNIENIE – Oliwia Król

WYRÓŻNIENIE – Patrycja Wróbel

III miejsce – Szymon Żelazko

II miejsce – Maria Gołąb                                                            

I miejsce – Bartłomiej Gołąb

organizator: mgr Katarzyna Wesołowska

Międzyszkolny Konkurs "Czyste powietrze, czysta sprawa" - 20 grudnia 2018r.

  • Klasa III - udział

opiekun: mgr Aneta Kotarba

XVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Anioł" - Pałac Młodzieży w Nowym Sączu

  • Karolina Dziubanowska - wyróżnienie

opiekun: mgr Marta Gródek - Piotrowska

Gminne Dyktando o "Złote Pióro Wójta Gminy Chełmiec" - SP Rdziostów, SP Świniarsko - 14 grudnia 2018r.

  • Kinga Mróz, Konrad Gawroński, Kacper Popiela, Milena Smajdor i Mateusz Bielatowicz - udział

opiekun: mgr Maria Rak

II Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy - SP Krasne Potockie - 13 grudnia 2018r.

  • Kinga Bodziony i Patrycja Kołacz - udział

opiekun: mgr Marta Gródek - Piotrowska

Szkolny Konkurs "Mój Święty Mikołaj" - 6 grudnia 2018r.

Kategoria 1:
I miejsce – Filip Jasik kl.1
II miejsce –Patrycja Świerczek kl. 2
III miejsce –Klaudia Michalik kl.0
Kategoria 2:
I miejsce –Urszula Peciak i Bartosz Brdej kl.3
II miejsce- Oliwia Król kl. 4
Kategoria 3:
I miejsce –Wiktoria Bobrowska kl.4
II miejsce –   Maria Potoczek kl. 5
III miejsce -  Damian Żelazko kl. 3

organizator: mgr Aneta Kotarba

Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Literacki „Wolna i niepodległa. Moja opowieść o Ojczyźnie” - Fundacja Chronić Dobro w Tyńcu

  • Milena Smajdor, Wiktoria Pycha, Mateusz Mróz i Karolina Dziubanowska - wyróżnienie

opiekun: mgr Maria Rak

III Gminny Festiwal Poetów – Piosenkarzy XX wieku „Ocalić od zapomnienia” - SP Trzetrzewina - 30 listopada 2018r.

  • Kinga Mróz - udział

opiekun: mgr Celina Pacholarz

Gminny Konkurs Matematyczny "Mistrz Logicznego Myślenia" - SP Librantowa - 30 listopada 2018r.

  • Seweryn Kaczewski i Szymon Żelazko - udział

opiekun: mgr Grzegorz Bączek

Diecezjalny Konkurs Plastyczno - Literacki „Myśląc Ojczyzna - Jan Paweł II do Polaków”  -  Akcja Katolicka - 25 listopada 2018r.

  • Filipa Kądziołki -  II miejsce
  • Wiktoria Bobrowska -  wyróżnienie

opiekun: mgr Marta Gródek - Piotrowska

Gminny Konkurs "11 listopada 1918r." - SP Rdziostów - 14 listopada 2018r.

  • II miejsce: Wiktoria Bobrowska

    Wyróżnienie:  Kacper Popardowski

organizator: mgr Maria Rak, mgr Agnieszka Gałda

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Pierścień św. Kingi" - Pałac Młodzieży w Nowym Sączu

  • Kinga Mróz, Maria Potoczek - udział

opiekun: mgr Maria Rak

Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej "Radosna Niepodległości" - SP Chełmiec - 13 listopada 2018r.

  • Milena Smajdor, Patrycja Mróz, Galica Julia, Popardowski Kacper, Gawroński Konrad, Popiela Kacper, Mróz Kinga, Potoczek Maria, Wójcik Ola, Oliwia Król - udział

opiekun: mgr Celina Pacholarz

Szkolny konkurs w ramach projektu "My Polacy  - niepodlegli, przedsiębiorczy" - 9 listopada 2018r.

I miejsce - klasa V

II miejsce - klasa VI

III miejsce - klasa VII

organizator: mgr Maria Rak

Amatorska Liga Dziecięca - SP Chomranice - 17 października 2018r.

  • Kinga Mróz - III miejsce
  • Kinga Mróz, Kacper Popardowski, Kacper Popiela, Kornel Piekarski  -  VI miejsce
  • Maria Potoczek, Karol Kowalik, Jakub Jurczak, Konrad Gawroński oraz Oliwia Tokarz, Damian Żelazko, Sebastian Miarczyński, Radosław Krok - udział

opiekun: mgr Urszula Łabuda

ZAWODY SPORTOWE

 

Bieg Małopolski - Festiwal Biegowy -  Krynica Zdrój - 7 września 2018

Bieg finałowy: Pierzchała Zuzanna, Peciak Urszula

Udział: Kołacz Patrycja, Żelazko Damian, Żelazko Szymon, Bodziony Kinga, Galica Julia, Bodziony Oliwia, Król Oliwia, Popiela Kacper, Tobiasz Kacper, Krok Radosław, Potoczek Maria, Kinga Mróz, Jurczak Jakub, Górowski Damian, Gołąb Bartłomiej, Piekarski  Kornel, Bober Zuzanna, Mróz Mateusz, Miarczyński Sebastian, Gawroński  Konrad, Popardowski Kacper, Kowalik Karol, Pycha Wiktoria

koordynator: pan Grzegorz Bączek

 

Mistrzostwa Gminy Chełmiec w halowej piłce nożnej - SP Świniarsko - 4 października 2018

  • V miejsce - drużyna w składzie: Mirek Bartosz, Żelazko Szymon, Gawroński Konrad, Popiela Kacper, Kowalik Karol, Krok Radosław i Piekarski Kornel 

opiekun: mgr Grzegorz Bączek

 

XXVI Bieg Legionisty - Marcinkowice - 19 października 2018

  • VI miejsce - Piotrowska Wiktoria
  • Pękala Aleksandra, Żelazko Szymon, Górowski Damian, Gołąb Bartek, Dziubanowska Karolina, Popiela Kacper, Popardowski Kacper, Gawroński Konrad, Jurczak Jakub, Bodziony Kinga, Bodziony Oliwia, Mróz Kinga, Kowalik Karol, Piekarski Kornel, Pierzchała Zuzanna - udział

     

     

opiekun: mgr Grzegorz Bączek

III Mikołajkowe Zawody Pływackie - 4 grudnia 2018

  • Wróbel Martyna - III miejsce
  • Wróbel Patrycja, Pierzchała Zuzanna, 

    Kądziołka Filip, Kaczewski Seweryn, Popardowski Kacper, Popiela Kacper, Kornel Piekarski .

     - udział

opiekun: mgr Grzegorz Bączek

Mistrzostwa Gminy Chełmiec w Koszykówce chłopców - SP w Marcinkowicach - 18 grudnia 2018

  • V miejsce - drużyna w składzie: Żelazko Szymon, Kaczewski Seweryn, Kowalik Karol, Popiela Kacper, Piekarski Kornel, Gawroński Kacper 

opiekun: mgr Grzegorz Bączek

Mistrzostwa Gminy Chełmiec w narciarstwie alpejskim - 21 luty 2019

  • Gołąb Bartek - III miejsce
  • Pękala Aleksandra - V miejsce
  • Piotrowska Wiktoria - VI miejsce
  • Kądziołka Filip, Gawlik Wiktor, Popardowski Kacper, Popiela Kacper, Pękala Ilona, Krok Radosław, Mróz Mateusz 

    - udział

opiekun: mgr Grzegorz Bączek

Powiatowe zawody w narciarstwie alpejskim - 27 luty 2019

  • Piotrowska Wiktoria - VIII miejsce
  • Gołąb Bartek,  Pękala Aleksandra

     

    - udział

opiekun: mgr Grzegorz Bączek

Mistrzostwa Gminy Chełmiec w Piłce rcznej chłopców - SP w Piątkowej - 14 marzec 2019

  • V miejsce - drużyna w składzie: 

    Mróz Kuba, Kaczewski Seweryn, Tobiasz Kacper, Kowalik Karol, Popiela Kacper, Piekarski Kornel, Popardowski Kacper, Gawroński Konrad

     

opiekun: mgr Grzegorz Bączek

XVII Mistrzostwa Gminy Chełmiec w pływaniu - 14 maja 2019

  • I miejsce - Bartosz Brdej
  • II miejsce - Martyna Wróbel
  • Pierzchała Zuzanna, Wróbel Patrycja, Popiela Kacper, Filip Kądziołka - udział
  • opiekun: mgr Grzegorz Bączek

MISTRZ SPORTU ROKU 2019 - 14 czerwca 2019r.

Oddział przedszkolny:

  • Łopatka Wiktoria
  • Peciak Krzysztof

Klasy I – III

  • Peciak Urszula
  • Żelazko Damian

Klasy IV – VIII

  • Piotrowska Wiktoria
  • Szkarłat Sławomir

opiekun: mgr Grzegorz Bączek