Osiągnięcia w roku szkolnym 2019 / 2020

W X Małopolskim Konkursie "Odblaskowa Szkoła" zajęliśmy V miejsce w województwie  małopolskim.  Przedstawiciele szkoły brali udział w uroczystej gali, która odbyła się 4 grudnia 2019r. w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Otrzymaliśmy nagrodę finansową w kwocie 4 500 zł.

 

* * *

KONKURSY PRZEDMIOTOWE ORGANIZOWANE PRZEZ

MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY

 

Małopolski Konkurs Języka Polskiego

  • Milena Smajdor - zakwalifikowana do etapu rejonowego
  • Kinga Mróz
  • Wiktoria Bobrowska
  • Kacper Popiela

opiekun: pani Maria Rak

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego

  • Kacper Popardowski
  • Julia Galica
  • Konrad Gawroński
  • Kinga Mróz
  • Jan Kucia - zakwalifikowany do etapu rejonowego
  • Maria Gołąb
  • Kinga Bielatowicz

opiekun: pani Agnieszka Gałda

Małopolski Konkurs Matematyczny

  • Sławomir Szkarłat - zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego

opiekun: pani Agata Stężowska

Małopolski Konkurs Geograficzny

  • Patrycja Wróbel

opiekun: pani Agata Stężowska

Małopolski Konkurs Biologiczny

  • Julia Galica
  • Maria Potoczek
  • Kinga Mróz
  • Milena Smajdor
  • Patrycja Mróz
  • Aleksandra Pękala
  • Kacper Popardowski
  • Kacper Popiela
  • Konrad Gawroński
  • Sławomir Szkarłat

opiekun: pani Edyta Jurczak - Błaszczyk

KONKURSY TEMATYCZNE ORGANIZOWANE PRZEZ

MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY

Małopolski Konkurs Biblijny

  • Maria Potoczek - zakwalifikowana do etapu rejonowego
  • Kinga Mróz
  • Kacper Popiela

opiekun: pani Marta Gródek - Piotrowska

* * *

KONKURSY PRZEDMIOTOWE I ARTYSTYCZNE

II półrocze

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" - 15 czerwca 2020

  • Wiktor Gawlik - wyróżnienie

opiekun: pani Katarzyna Wesołowska

VII Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Czysta Małopolska" - Małopolski Kurator Oświaty - 1 czerwca 2020

  • Kornelia Kądziołka - laureat
  • Filip Mikołajczyk - finalista

opiekun: pani Iwona Nowak

Małopolski Konkurs Literacki "Nowe przygody Frani" - Sądecka Biblioteka Publiczna - czerwiec 2020

  • Wiktoria Bobrowska - II miejsce

opiekun: pani Maria Rak

X Ogólnopolski Konkurs „ Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz gdy zwierzęta znasz i szanujesz” - KRUS - czerwiec 2020

  • Lena Hasior - wyróżnienie

Wojewódzki konkurs na lapbook „ Opowiem Wam o Janie Pawle”  II”  Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka - czerwiec 2020

  • Kacper Popardowski - wyróżnienie
  • Bartosz Smajdor - udział

opiekun: pani Marta Gródek - Piotrowska

Gminny Konkurs Plastyczny poświęcony Św. Janowi Pawłowi II „ Sądecczyzna. Ten zakątek jest mi dobrze znany…”   - GOK Chełmiec czerwiec 2020

  • Karol Kowalik - I miejsce
  • Anna Wójcik, Ola Wójcik, Zuzanna Pierzchała, Bartosz Smajdor, Konrad Gawroński - III miejsce

opiekun: pani Marta Gródek - Piotrowska

XIV Międzynarodowy Przegląd Plastyczny „ OGRÓD PIĘKNA, DOBRA I RADOŚCI- RAJ” - Pałac Młodzieży - maj  2020

  • Milena Smajdor - wyróżnienie
  • Bartosz Smajdor - wyróżnienie

Opiekun: pani Marta Gródek - Piotrowska

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z Matematyki LEON - luty 2020

Laureatami zostali uczniowie:

klasa I - Igor Bobrowski - 2 miejsce - 98%

               Amadeusz Rab - 5 miejsce

               Milena Legutko - 8 miejsce

               Kamil Pierzchała - 8 miejsce

               Michalina Szkarłat - 9 miejsce

klasa II - Bianka Legutko - 9 miejsce

klasa III - Wiktor Gawlik - 5 miejsce

                  Filip Kądziołka - 10 miejsce

klasa IV - Damian Żelazko - 7 miejsce

klasa V - Wiktoria Bobrowska - 9 miejsce

                 Kinga Bielatowicz - 10 miejsce

klasa VIII - Sławomir Szkarłat - 7 miejsce

organizator: pani Urszula Łabuda

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z Języka angielskiego  LEON - luty 2020

Laureatami zostali uczniowie:

klasa I - Julian Kucia - 1 miejsce - 100%

klasa III - Zuzanna Mróz - 7 miejsce

klasa VII - Jan Kucia - 4 miejsce

organizator: pani Agnieszka Gałda

I półrocze

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek - SP Chomranice - 23 stycznia 2020

  • udział: Oliwia Król, Urszula Peciak, Kinga Mróz, Maria Potoczek, Milena Smajdor, Kacper Popardowski, Bartek Gołąb, Konrad Gawroński, Karol Kowalik, Bartosz Smajdor

opiekun: pani Celina Pacholarz

Kampania Społeczna "No Promil - No Problem" - 16 stycznia 2020

Laureaci z naszej szkoły:

Igor Bobrowski, klasa I
Michalina Szkarłat, klasa I
Patrycja Wróbel, klasa VIII

Wyróżniony: Filip Kądziołka, klasa III

udział: Klaudia Michalik, kl. I, Wiktoria Bobrowska, kl. V, Paulina Kołacz kl. V, Oliwia Król, kl. V, Kacper Świerczek, kl. V, Patrycja Kołacz, kl. VI

opiekun: pani Katarzyna Wesołowska

Gminny Konkurs Plastyczno-Literacki w Piątkowej "Każdy miesiąc kolor ma"  - 14 stycznia 2020

  • Zuzanna Jurczak, kl. III - wyróżnienie
  • udział: Artur Kowalik, kl. III, Karolina Piotrowska, kl. III

opiekun: pani Katarzyna Wesołowska

Szkolny Konkurs Bożonarodzeniowy - SP Rdziostów - 20 grudnia 2019

Prace nagrodzone:

  1. Klaudia Michalik, kl. I
  2. Filip Mikołajczyk, oddział przedszkolny
  3. Filip Jasik, kl. II
  4. Bartłomiej Mikołajczyk, kl. II
  5. Filip Kądziołka, kl. III
  6. Milena Legutko, kl. I

Prace wyróżnione:

  1. Kornelia Kądziołka, oddział przedszkolny
  2. Adrian Smajdor, oddział przedszkolny
  3. Mikołaj Jasik, oddział przedszkolny
  4. Igor Bobrowski, kl. I
  5. Wiktoria Bobrowska, kl. V
  6. Bianka Legutko, kl. II
  7. Ilona Pękala, kl. III

Udział w konkursie:

  1. Sławomir Szkarłat, kl. VIII
  2. Emilia Pękala, oddział przedszkolny
  3. Oliwia Wojnar, kl. III
  4. Martyna Wojnar, kl. III

organizator: pani Katarzyna Wesołowska

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ Ubierzmy choinkę dla św. Jana Pawła II”- Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II- Kraków, 18 grudnia 2019

udział: Wiktoria Bobrowska, Igor Bobrowski,  Oliwia Tokarz, Amelia Potoczek, Paulina Kołacz, Patrycja Kołacz, Kornelia Kądziołka, Filip Kądziołka

pani Marta Gródek - Piotrowska

Ogólnopolski Przegląd Działań Artystycznych "Pod Skrzydłami Anioła" - Pałac Młodzieży Nowy Sącz - 13 grudnia 2019

  • Lena Hasior, Wiktoria Bobrowska - finalista
  • udział: Bartosz Smajdor, Oliwia Tokarz, Szymon Mróz, Filip Mikołajczyk, Klaudia Michalik, Igor Bobrowski, Michalina Szkarłat, Martyna Krok, Bartłomiej Mikołajczyk, Zuzanna Mróz, Agnieszka Mróz,Patrycja Świerczek, Alan Mackiewicz

opiekun: pani Marta Podobińska, pani Marta Gródek - Piotrowska

XXII Ogólnopolski Konkurs Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień Świętej Kingi” - 12 grudnia 2019

Michalina Szkarłat, Igor Bobrowski - udział

opiekun: pani Aneta Kotarba

Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy - SP Krasne Potockie - 12 grudnia 2019

  • Oliwia Bodziony, Julia Galica - udział

opiekun: pani Marta Gródek - Piotrowska

Międzyszkolny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych - Muzeum Okręgowe Nowy Sącz - 11 grudnia 2019

  • Patrycja Wróbel - wyróżnienie
  • udział: Igor Bobrowski i Wiktoria Bobrowska, Kornelia i Filip Kądziołka

opiekun: pani Marta Gródek - Piotrowska

Powiatowy Konkurs Plastyczno - Fotograficzny "Sądecczyzna moja Mała Ojczyzna" - II LO Nowy Sącz - 10 grudnia 2019

  • Sławomir Szkarłat -  II nagroda
  • Wiktoria Piotrowska - wyróżnienie
  • udział: Maria Potoczek, Kacper Popiela

opiekun: pani Marta Gródek - Piotrowska

Szkolny Konkurs Plastyczny "Poszukiwany Święty Mikołaj" - SP Rdziostów - 6 grudnia 2019

Nagrodzono prace:

Bartłomieja Mikołajczyka z kl. 2

Klaudii Michalik z kl. 1

Filipa Kądziołki z kl. 3

Igora Bobrowskiego z kl. 1

Kornelii Kądziołki z kl. 0

Wyróżniono prace:

Natalii Kościółek  z kl.0

Filipa Mikołajczyka z  kl.0

Michaliny Szkarłat  z kl.1

Julii Dynowskiej z  kl.0

Wiktorii Łopatki z kl.1

opiekun: pani Aneta Kotarba

Fundusz Stypendialny im. Braci Potoczków - 6 grudnia 2019

  • Ilona Pękala - stypendium

„ Papieski Konkurs na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II”- Kraków, 4 grudnia 2019

  • Patrycja Mróz i Aleksandra Pękala- etap szkolny

opiekun: pani Marta Gródek - Piotrowska

XVII Ogólnopolski Przegląd Plastyczny "Anioł" - Pałac Młodzieży Nowy Sącz - 4 grudnia 2019

  • Oliwia Tokarz - nagroda
  • Bartosz Smajdor, Damian Żelazko, Szymon Żelazko - prace zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej
  • udział: Michalina Szkarłat, Urszula Peciak, Maria Gołąb, Paulina Kołacz, Kinga Bodziony, Wiktoria  Bobrowska

opiekun: pani Marta Gródek - Piotrowska

Gminny Konkurs Języka Angielskiego - SP Librantowa - 4 grudnia 2019

  • Konrad Gawroński, Kacper Popiela, Kacper Popardowski - udział

opiekun: pani Agnieszka Gałda

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł - Gmina Chełmiec - 27 listopada 2019

  • Lena Hasior - laureat

opiekun: pani Marta Podobińska

Gminny Konkurs Taneczny "Poloneza czas zacząć" - SP Rdziostów - 26 listopada 2019

III miejsce dla zespołu w składzie:

Oliwia Tokarz i Damian Żelazko

Urszula Peciak i Bartosz Smajdor

Julia Galica i Jakub Jurczak

Kinga Mróz i Kacper Popardowski

Maria Potoczek i Konrad Gawroński

Kinga Bodziony i Kacper Popiela

Ola Pękala  i Bartek Gołąb

Milena Smajdor i Damian Górowski

opiekun: pani Urszula Łabuda

Małopolskie Dyktando Niepodległościowe - listopad 2019

  • udział: Oliwia Król, Wiktoria Bobrowska, Milena Smajdor, Kinga Mróz, Konrad Gawroński, Kacper Popiela, Oliwia Tokarz, Zuzanna Bober, Damian Żelazko, Urszula Peciak

opiekun: pani Maria Rak

Gminny Konkurs "Postaw na matematykę"  - SP Rdziostów - 22 listopada 2019

I miejsce - klasa IV - Urszula Peciak, Damian Żelazko

I miejsce - klasa V - Wiktoria Bobrowska, Kinga Bielatowicz

Udział - klasa VI - Konrad Gawroński, Jakub Jurczak

organizator: pani Agata Stężowska

Ogólnopolski Test Ortograficzny - październik 2019

  • udział: Konrad Gawroński, Kacper Popiela, Damian Żelazko, Urszula Peciak, Oliwia Tokarz, Zuzanna Bober, Wiktoria Bobrowska

opiekun: pani Maria Rak

Szkolne Konkursy w ramach akcji "Odblaskowa Szkoła" - 26 października 2019

Odblaskowy lapbook

  • Nagroda główna: Bianka Legutko, Lena Hasior
  • Nagroda I stopnia: Bartosz Smajdor, Kacper Świerczek, Anna Wójcik, Oliwia Król, Urszula Peciak, Filip Kądziołka
  • Nagroda II stopnia: Oliwia Tokarz, Zuzanna Bober, Karolina Piotrowska

Konkurs Plastyczny

Klasa „0”  - „ Jestem bezpieczny na drodze”

Prace nagrodzone:  Adrian Smajdor, Filip Mikołajczyk, Kornelia Kądziołka

Klasy I-III  - „Bezpieczni po zmroku”

Prace nagrodzone: Klaudia Michalik, Lena Hasior, Michalina Szkarłat

Wyróżnienia: Bartłomiej Mikołajczyk, Karolina Piotrowska, Amelia Potoczek

Nagroda specjalna: Filip Kądziołka

Klasy IV – VIII - „Moda odblaskowa”

Prace nagrodzone: Kinga Mróz, Urszula Peciak, Patrycja Mróz

Wyróżnienia: Bartosz Smajdor, Julia Galica

Konkurs Wiedzy

Kategoria klas IV - VI

  • Kacper Popiela kl. IV -  I miejsce
  • Kacper Popardowski kl. IV - I miejsce
  • Konrad Gawroński kl. IV -  I miejsce
  • Kinga Mróz - kl. IV -  I miejsce

Kategoria klas VII - VIII

  • Patrycja Mróz - I miejsce

organizator: pani Maria Rak

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna - październik 2019

  • udział: Kinga Mróz, Milena Smajdor, Wiktoria Bobrowska, Aleksandra Pękala, Patrycja Mróz, Bartosz Smajdor, Patrycja Wróbel, Sławomir Szkarłat

opiekun: pani Maria Rak

IV Gminny Festiwal Poetów  - Piosenkarzy XX wieku "Ocalić od zapomnienia" - SP Trzetrzewina - 23 października 2019r.

  • Wiktoria Bobrowska - I miejsce kat. plastyczna
  • Kinga Mróz - udział kat. muzyczna

opiekun: pani Celina Pacholarz, pani Marta Gródek - Piotrowska

Szkolny Konkurs "Najpiękniejszy Różaniec" - 18 października 2019r.

Nagroda: Natalia Kościółek, Michalina Szkarłat, Julian Kucia, Igor Bobrowski, Lena Hasior, Ilona Pękala, Emilia Pękala, Artur Kowalik

Wyróżnienia: Filip Mikołajczyk, Klaudia Michalik, Artur Jurczak, Bartłomiej Mikołajczyk, Amelia Potoczek, Patrycja Świerczek

organizator: pani Marta Gródek - Piotrowska

* * *

ZAWODY SPORTOWE

Bieg Małopolski - Festiwal Biegowy -  Krynica Zdrój - 6 września 2019

Bieg finałowy: Ilona Pękala, Bartosz Ciężkowski, Wiktoria Piotrowska

Ilona Pękala - III miejsce - kategoria klas I - III

Wiktoria Piotrowska - IV miejsce​ - kategoria klas VII - VIII

Udział: Kołacz Patrycja, Żelazko Damian, Żelazko Szymon, Bodziony Kinga, Galica Julia, Bodziony Oliwia, Król Oliwia, Popiela Kacper, Tobiasz Kacper, Krok Radosław, Potoczek Maria, Kinga Mróz, Jurczak Jakub, Piekarski  Kornel, Bober Zuzanna, Gawroński  Konrad, Popardowski Kacper, Kowalik Artur, Bodziony Artur, Gołąb Maria, Jurczak Zuzanna, Kądziołka Filip, Mackiewicz Alan, Mróz Jakub, Mróz Monika, Mróz Patrycja, Peciak Urszula, Pierzchała Zuzanna.

koordynator: pan Grzegorz Bączek

XXVII Bieg Legionisty - Marcinkowice - 25 września 2019

VI miejsce - Urszula Peciak

Udział: Pękala Aleksandra i Ilona, Peciak Urszula, Kołacz Patrycja, Potoczek Maria, Żelazko Damian, Górowski Damian, Gołąb Bartek, Popiela Kacper, Popardowski Kacper, Gawroński Konrad, Jurczak Jakub, Bodziony Kinga, Bodziony Oliwia, Mróz Kinga, Kowalik Artur, Piekarski Kornel, Bober Zuzanna i Kucia Jan 

opiekun: mgr Grzegorz Bączek

 

Mistrzostwa Gminy Chełmiec w halowej piłce nożnej - SP Świniarsko - 4 października 2019

  • V miejsce - drużyna w składzie: Konrad Gawroński, Popiela Kacper, Kowalik Karol, Krok Radosław Piekarski Kornel i Kacper Popardowski 

opiekun: mgr Grzegorz Bączek

IV Mikołajkowe Zawody Pływackie - Agua Centrum Chełmiec- 4 grudnia 2019

  • III miejsce - Jasik Mikołaj
  • III miejsce - Jasik Filip

Udział:  Piotrowska Karolina, Dziubanowski Wiktor, Kądziołka Filip

XVIII Mistrzostwa Pływackie Gminy Chełmiec - Agua Centrum Chełmiec- 16 stycznia 2020

  • I miejsce - Jasik Mikołaj
  • VI miejsce - Kucia Jan - awans do zawodów powiatowych 
    Udział: Pierzchała Zuzanna, Piotrowska Karolina, Popiela Kacper, Dziubanowski Wiktor, Jasik Filip

opiekun: mgr Grzegorz Bączek

Mistrzostwa Gminy Chełmiec w narciarstwie zjazdowym - Cieniawa Ski - 14 luty 2020

  • I miejsce - Gołąb Bartosz
  • III miejsce - Popiela Kacper i Pękala Aleksandra 
  • IV miejsce - Gawlik Wiktor i Popardowski Kacper 
  • VI miejsce - Wróbel Patrycja - wszyscy uzyskali awans do zawodów powiatowych 
    Udział: Pierzchała Zuzanna, Kądziołka Filip, Pękala Ilona, Piekarski Kornel

opiekun: mgr Grzegorz Bączek

Powiatowe zawody w narciarstwie alpejskim -Tylicz - 27 luty 2020

  • Gołąb Bartek - VII miejsce - awans do zawodów wojewódzkich
  • Pękala Aleksandra, 

    Wróbel Patrycja, Popiela Kacper, Gawlik Wiktor i Popardowski Kacper  

    - udział

opiekun: mgr Grzegorz Bączek

Wojewódzkie zawody w narciarstwie alpejskim - Kluszkowce - 5 marzec 2020

  • Gołąb Bartek - udział

opiekun: mgr Grzegorz Bączek