PROMOCJA KSIĄŻKI    "ZIEMIA CHEŁMIECKA Z LEGENDAMI W TLE"

         Dnia 20 grudnia 2011 roku odbyła się w naszej szkole promocja książki "Ziemia Chełmiecka z legendami w tle", której zawartość stanowią legendy i opowieści nadesłane przez uczniów ze szkół z terenu naszej gminy na konkurs gminny pn." Ocalić od zapomnienia - legendy naszej okolicy".

  Jest to już szósta publikacja naszej szkoły. Poprzednie wydania to:

 rok 2000 - książka "Tu jest mój dom"

 rok 2001 - pocztówka "Strachy na wróble"

 rok 2002 - książka "Kuchnia w moim domu"

 rok 2003 - książka "Mój dom, moja ziemia"

 rok 2004 - książka "Wspomnienia z mojego domu".

      Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Urszula Łabuda, która wygłosiła krótkie wprowadzenie i przywitała zgromadzonych w   sali znakomitych gości na czele z z panem Bernardem Stawiarskim  - Wójtem Gminy Chełmiec. Wśród zaproszonych gości   znaleźli się również państwo Joanna i Andrzej Gwiazda oraz wielu przyjaciół szkoły. Na sali nie zabrakło również nauczycieli i uczniów z gminnych szkół, którzy brali udział w naszym konkursie. Szczególnie ciepłe słowa uznania  i podziękowania za współpracę pani Dyrektor Urszula Łabuda  skierowała na ręce pani Małgorzaty Sadowy - Dyrektora Gminnego Ośrdoka Kultury w Chełmcu, który był współorganizatorem konkursu gminnego i wydawnictwa.

 Uroczystość uświetnił występ uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali inscenizacje wybranych legend. Organizatorkami uroczystości i koordynowaniem prac związanych z wydaniem publikacji były nauczycielki naszej szkoły pani Urszula Duda i Marta Gródek - Piotrowska.

Całość zakończyła się życzeniami świątecznymi i poczęstunkiem dla gości. Niezwykły klimat spotkaniu nadały tradycyjne dla naszego regionu świąteczne dekoracje - pająki i podłaźniczki, a także ręcznie wykonane ozdoby choinkowe. Temu wydarzeniu towarzyszyła również wystawa fotografii ukazująca piękne krajobrazy naszej gminy.

Wydanie książki nie byłoby możliwe, gdyby nie współpraca z Gminnym Ośrodkiem Kultury na czele z panią Dyrektor Małgorzatą Sadowy, a także środków finansowych , które GOK pozyskał z Urzędu Marszałkowskiego w ramach realizacji działań Oś4 Lider w ramach Programu Rozwoju Obszarów  Wiejskich na lata 2007 - 2013 Działanie 413  "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju".

Z pewnością  książka  "Ziemia Chełmiecka z legendami w tle" nie jest ostatnim przedsięwzięciem naszej szkoły, gdyż otrzymane "Złote Serce Lachowskie" zobowiązuje do zaszczepiania w młodych sercach poczucia tożsamości z "małą ojczyzną" i uważnego spojrzenia na rodzinne okolice.

 

 

 

 

 

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

Tel. 18 548 0 470
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl

 

Powiat nowosądecki

Województwo małopolskie