Na początku października nagrodzono osoby, które podczas Festynu Edukacyjnego wzięły udział w konkursach, grach i zabawach. 50 uczniów, otrzymało miody z pasieki oraz 100 osób sadzonki roślin.
Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. uczniowie że Szkoły Podstawowej w Rdziostowie, Świniarsku i Chełmcu.
Nagrody zakupione były w ramach realizacji projektu „”Edukacja ekologiczna od najmłodszych lat” – długofalowy projekt edukacji i wdrażania rozwiązań ekologicznych na terenie Gminy Chełmiec”, realizowanego dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie (dotacja: 62 568 zł, wkład własny gminy: 7 252 zł, łączny koszt: 69 820 zł).
Celem projektu, który potrwa do 20 października 2025 r., jest rozwijanie świadomości ekologicznej uczniów, rodzin i całej lokalnej społeczności – poprzez warsztaty, spotkania z ekspertami, wycieczki, zajęcia o OZE i ochronie przyrody.
Adresatami projektu są uczniowie SP w Rdziostowie i Świniarsku, ich rodzice oraz mieszkańcy Gminy Chełmiec i powiatu nowosądeckiego.

















