Uczniowie klas 4–6 wzięli udział w warsztatach profilaktycznych w ramach projektu Edu-Hero pt. „Przemoc, dyskryminacja, hejt, odpowiedzialność i reagowanie”.
Podczas zajęć poruszono ważne zagadnienia, takie jak rola świadka w sytuacjach przemocy, mechanizmy powstawania hejtu oraz miejsca jego występowania w internecie. Uczniowie zastanawiali się również, czym jest opinia, a czym hejt oraz poznali znaczenie stereotypów i ich wpływ na postrzeganie innych osób.
Warsztaty były wartościową lekcją odpowiedzialności za słowa, empatii oraz właściwego reagowania w trudnych sytuacjach.





