DZIEŃ ABSOLWENTA - 100 LECIE SZKOŁY

Dzień pełen wzruszeń...

Rok  2023 jest szczególny w historii naszej szkoły i miejscowości. Obchodzimy w nim 100 – lecie szkoły oraz 730 – lecie lokacji miejscowości Rdziostów.  

Historia szkoły sięga roku 1923. Wtedy to zaczęła swoją działalność jako szkoła podstawowa. Do dnia dzisiejszego przeszła wiele przeobrażeń, ale zachowała swój ponadczasowy charakter  i ponadczasowe zadania – kształcenie i wychowanie kolejnych pokoleń uczniów.

Każdy jubileusz skłania do refleksji nad mijającym czasem. Staje się okazją do wspomnień, które na zawsze pozostały w pamięci wielu pokoleń. Choć czasu nie da się zatrzymać, warto wracać do chwil, które pozostają w naszej pamięci na zawsze. Każdy zakątek szkolnych korytarzy i sal lekcyjnych dzisiaj do nas przemawia, łączy bowiem przeszłość z teraźniejszością.

W takiej atmosferze 18 lutego 2023 roku odbyło się spotkanie z absolwentami. W progach szkoły – dostojnej jubilatki powitaliśmy wielu byłych uczniów, którym zaproponowaliśmy wspólne oglądanie kronik, pamiątek i archiwalnych zdjęć. Był również czas na rozmowy z nauczycielami i zdjęcia, które zaczynają tworzyć dalszą część historii. Cieszymy się, że tak wielu absolwentów znalazło chwilę, by powspominać "swoje" czasy w szkole.

Dalsze uroczystości jubileuszowe odbyły się wieczorem z udziałem nauczycieli, rodziców oraz sympatyków szkoły. Swoją obecnością zaszczycił nas pan Bernard Stawiarski Wójt Gminy Chełmiec. O północy zakończyliśmy pierwszy wiek naszej szkoły i uroczyście przywitaliśmy drugie stulecie, bowiem pierwsza lekcja odbyła się 19 lutego 1923 roku.

To były pierwsze wydarzenia rocznice. O pozostałych już wkrótce!

 
Wróc do listy aktualności

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

Tel. 18 548 0 470
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl

 

Powiat nowosądecki

Województwo małopolskie