OPIEKA PSYCHOLOGICZNA I PSYCHOTERAPEUTYCZNA

Informacje szkolnego pedagoga

Gmina Chełmiec podpisała umowę na świadczenie usług psychologicznych, psychoterapeutycznych oraz terapii środowiskowej w placówkach oświatowych w ramach Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży. Ośrodek ten udziela świadczeń dzieciom i młodzieży w wieku od 0 - 21 roku życia. Można zgłaszać się do nich bez skierowania, a udzielana pomoc jest bezpłatna, refundowana w ramach NFZ i obejmuje m.in. poradę psychologiczną, psychoterapię indywidualną, rodzinną, grupową, wsparcie psychospołeczne.

Ośrodki oferują specjalistyczną diagnozę i terapię dzieci z różnymi problemami, m.in. z nauką, koncentracją, zaburzeniami emocjonalnymi, zaburzeniami zachowania, nadpobudliwością psychoruchową, nadmierną agresją, problemami okresu dojrzewania, konfliktami w rodzinie, itd.  Ze względów epidemiologicznych porady i sesje psychoterapii mogą być realizowane w kontakcie bezpośrednim, jak również udzielane za pomocą systemów teleinformatycznych.
 

Świadczeń dzieciom i młodzieży udziela Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży przy ALFA NZOZ w Krynicy Zdroju, ul. Reymonta 21. W Nowym Sączu taki ośrodek znajduje się na ul. Narutowicza 2.
 

Zachęcam do skorzystania, w miarę potrzeby, z fachowej pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej!  Osoby zainteresowane proszę o kontakt z pedagogiem szkolnym.Aneta Kotarba

Pedagog szkolny

TEL. 18 548 0 470
Wróc do listy aktualności

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

Tel. 18 548 0 470
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl

 

Powiat nowosądecki

Województwo małopolskie