ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

„W PIERWSZEJ KLASIE JEST WESOŁO, KOCHAMY CIĘ NASZA SZKOŁO!”

24 września w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, wspaniale zaprezentowali się podczas programu artystycznego: recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli, a nawet grali na instrumentach. Celująco zdali również pierwszy egzamin z wiedzy o szkole i naszym kraju. Po występie pierwszoklasistów, wszyscy zgromadzeni na sali goście zgodnie stwierdzili, że dzieci są już gotowe, aby zostać uczniami. Wobec pani dyrektor, nauczycieli, rodziców, kolegów i koleżanek, dzieci złożyły uroczyste ślubowanie:

„Ja najmłodszy uczeń Szkoły Podstawowej

imienia Stanisława i Jana Potoczków w Rdziostowie

ślubuję uroczyście:

będę starał się być dobrym i uczciwym,

będę szanował nauczyciel i rodziców,

będę się uczył tego, co piękne i mądre,

będę kochał i czcił swoją Ojczyznę-Polskę”.

Po złożonej przysiędze, Dyrektor Szkoły pani Urszula Łabuda dokonała ceremonii pasowania na ucznia, dotykając ramienia każdego dziecka dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej imienia Stanisława i Jana Potoczków w Rdziostowie”. Z okazji tej uroczystości pani dyrektor wraz z wychowawczynią klasy pierwszej, wręczyły uczniom dyplomy, słodkości oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Po oficjalnej ceremonii uczniowie i zaproszeni goście udali się na poczęstunek do szkolnego ogrodu. Bardzo dziękujemy rodzicom uczniów klasy pierwszej za zorganizowanie pysznego poczęstunku.

mgr Katarzyna Wesołowska

wychowawczyni klasy pierwszej

 

 
Wróc do listy aktualności

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

Tel. 18 548 0 470
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl

 

Powiat nowosądecki

Województwo małopolskie