SZKOLNE KONKURSY

Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród

W dniu 23 czerwca 2021 roku w ogrodzie szkolnym odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w konkursach organizowanych w ostatnim miesiącu w naszej szkole. Zostały również przekazane upominki przesłane od organizatorów konkursów pozaszkolnych.Nagrodzeni zostali również Ambasadorzy Edukacji Ekonomicznej z klasy VII i VIII.

 

16 czerwca odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy dla klas I - III pn."W krainie Solilandii. Pamiętnik wielickiego skrzata". Zadaniem uczestników konkursu było przeczytanie książki Beaty Kołodziej i udzielenie odpowiedzi na pytania. Konkurs składał się z czterech etapów. Nad jego przebiegiem czuwało Jury w składzie: pani Urszula Łabuda i pani Anna Sarata. Po przeliczeniu wszystkich punktów przyznano następujące miejsca:

I miejsce - Lidia Nowotczyńska kl. II

II miejsce - Milena Legutko kl. II oraz Igor Bobrowski kl. II

III miejsce - Filip Jasik kl. III

 

Konkurs przedmiotowy z matematyki "PUCHACZ PIOTR" odbył się 17 czerwca 2021r. i skierowany był do uczniów klas I – III. Jego celem było sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia. Konkurs matematyczny był sposobem na rozbudzenie motywacji do rozwoju zdolności ścisłych oraz sposobem na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk. Ciekawe zadania dostosowane były do podstawy programowej dla poszczególnych klas.

Mistrzowie konkursu:

Emilia Pękala - klasa I

Lidia Nowotczyńska - klasa II

Kamil Skowron - klasa III

 

W dniu 7 maja 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława i Jana Potoczków w Rdziostowie odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny w kategoriach klas IV – VI i VII - VIII. W kategorii pierwszej wzięło udział 7 uczniów, a w drugiej 4. Zadaniem uczniów w obu kategoriach  było, w ciągu 45 minut, rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru dostosowanego do poziomu uczestników.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii w Szkolnym Konkursie Ortograficznym w kategorii klas IV – VI zdobyła Wiktoria Bobrowska

I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii w Szkolnym Konkursie Ortograficznym w kategorii klas VII – VIII zdobył Kacper Popiela  

W konkursie uczestniczyli również:

KL. IV – VI                                 

Urszula Peciak  kl. V         

Alan Mackiewicz  kl. IV 

Oliwia Król kl. VI 

Damian Żelazko  kl. V

Karolina Piotrowska kl. IV

Ilona Pękala kl. IV 

Kl. VII- VIII

Kinga Mróz kl. VII 

Konrad Gawroński kl. VII 

Kacper Popardowski kl. VII

 

28 maja 2021 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny w kategorii klas I-III. Wzięło w nim udział 10 uczniów. Troje z klasy pierwszej, troje z klasy drugiej i czworo z klasy trzeciej. Zadaniem uczniów było rozwiązanie zagadek i łamigłówek ortograficznych. Z każdej klasy wyłoniono Mistrzów Ortografii.

 

Wyniki przedstawiają się następująco:

Klasa I
Mistrz Ortografii – Filip Mikołajczyk 

udział: Mikołaj Jasik, Emilia Pękala 

Klasa II:
Mistrz Ortografii - Michalina Szkarłat
udział - Julian Kucia, Lidia Nowotczyńska

Klasa III:
Mistrz Ortografii – Lena Hasior 
udział – Bartłomiej Mikołajczyk, Filip Jasik, Kamil Skowron
 
Konkurs przygtowała i przeprowadziła pani Katarzyna Wesołowska.
 

 

 
Wróc do listy aktualności

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

Tel. 18 548 0 470
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl

 

Powiat nowosądecki

Województwo małopolskie