TYTUŁ EKOSZKOŁA 2020 PRZYZNANY PO RAZ DRUGI NASZEJ SZKOLE

Wojewódzki Projekt Ekologiczny EKOSZKOŁA 2020

Dnia 22 października w Borzęcinie ogłoszono wyniki Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego EKOSZKOŁA 2020, który odbył się w roku szkolnym 2019/2020. Jest on organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym.

Projekt Ekoszkoła składa się z konkursów z zakresu: wiedzy, pracy filmowej, działalności ekologicznej oraz przedsięwzięcia ekologicznego i adresowany jest do wszystkich szkół podstawowych z terenu województwa małopolskiego. Ma on na celu szeroko rozumianą edukację ekologiczną, propagującą działania lokalne budującą świadomość ekologiczną.

Z powodu trwającej pandemii gala odbyła się w innym terminie i w zmienionej formule. Nasza szkoła wzięła udział we wszystkich siedmiu rundach i otrzymała aż pięć nagród.

Podczas gali naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Kacper Popiela i Kacper Popardowski, którzy po nagrody udali się z mamą jednego z uczniów.

W konkursie tym uzyskaliśmy największą ilość punktów i w rezultacie otrzymaliśmy tytuł EKOSZKOŁA 2020, co pozwoliło nam po raz drugi zabrać statuetkę do szkoły. W tej edycji konkursu uzyskaliśmy następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

  • I miejsce w III rundzie za Prezentację multimedialną z przebiegu działań ekologicznych prowadzonych w szkole, obejmujących rok kalendarzowy 2019 i 2020,
  • I miejsce w IV rundzie za Pisemne sprawozdanie z przedsięwzięcia ekologicznego w kategorii klas I-IV oraz wyróżnienie w kategorii klas V-VIII,
  • W rundzie II, za film ekologiczny, na który uczniowie samodzielnie projektowali recyklingowe ubrania i nagrywali jego prezentację udało się uzyskać II miejsce w kategorii klas I-IV oraz II miejsce w kategorii klas V-VIII.

Wszyscy uczniowie poczuli się bardzo docenieni, za całoroczny wkład pracy i zaangażowanie w projekt, szczególnie w okresie nauki zdalnej. Jesteśmy dumni, że statuetka EKOSZKOŁY znów zawiśnie na ścianie naszej szkoły.

 

mgr Edyta Jurczak-Błaszczyk

szkolny koordynator Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego EKOSZKOŁA 2020
Wróc do listy aktualności

 

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

 

Szybki Kontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Stanisława i Jana Potoczków
w Rdziostowie

Rdziostów 55
33-393 Marcinkowice

Tel. 18 548 0 470
e-mail: sp_rdziostow@chelmiec.pl

 

Powiat nowosądecki

Województwo małopolskie