Projekt "Jeżdżę z Głową"

 

TYTUŁ PROJEKTU:  JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ

CZAS TRWANIA: STYCZEŃ 2017 - GRUDZIEŃ 2021

REALIZACJA: MGR GRZEGORZ BĄCZEK 
                    

Przez kolejne lata nasi uczniowie z klasy III i IV  mieli okazję uczestniczyć w projekcie "Jeżdżę z Głową", które odbywały się na Stacji Narciarskiej Kokuszka - Ski koło Piwnicznej. Projekt był współfinansowany przez Gminę Chełmiec oraz Województwo Małopolskie. 

Zajęcia miały na celu zdobycie umiejętności podstaw poprawnej techniki jazdy na nartach z zachowaniem elementarnych zasad bezpieczeństwa, kształtowaniem nawyku jazdy w kasku oraz zachęcenie dzieci do aktywnych form spędzania wolnego czasu. Uczestnicy mieli zapewniony dojazd, zajęcia z instruktorem, karnet na wyciągi i wypożyczenie sprzętu narciarskiego. Dzieci najpierw na "oślej łączce" oswajały się ze sprzętem do jazdy, uczyły się trzymać równowagę i wyjeżdżać treningowym wyciągiem orczykowym. Najpilniejsi uczniowie mogli spróbować swoich sił w grupach na stoku, gdzie podczas różnorodnych ćwiczeń doskonaliły swoją umiejętność jazdy na nartach. Ostatniego dnia zajęć zostały zorganizowane zawody w Slalomie Gigancie w kategorii dziewczynek i chłopców.  

 

W roku 2020r.  projekt narciarski „Jeżdżę z Głową” przeniósł się do Stacji Narciarskiej Master – Ski w Tyliczu. Zajęcia miały na celu zagospodarowanie czasu wolnego dzieci, w tym szczególnie zdobycie umiejętności podstaw poprawnej techniki jazdy na nartach z zachowaniem elementarnych zasad bezpieczeństwa, kształtowanie nawyku jazdy w kasku oraz zachęcenie dzieci do aktywnych form spędzania wolnego czasu.

Projekt współfinansowany był ze środków Województwa Małopolskiego przekazywanych przez Marszałka Województwa i  z budżetu Gminy Chełmiec.

W projekcie wzięli udział uczniowie z klas 1-4 Szkół Podstawowych z terenu Gminy Chełmiec. Zajęcia skierowane były dla dzieci rozpoczynających przygodę z narciarstwem. Każdy z uczestników spędził na stoku narciarskim 20 godzin. W czasie zajęć uczestnicy projektu poza zdobywaniem podstawowych umiejętności jazdy na nartach, poznawali zasady bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich oraz udzielania pomocy. Nauka jazdy na nartach odbywała się pod okiem instruktorów narciarstwa. Na zakończenie projektu wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Wójta Gminy pamiątkowe certyfikaty oraz upominki.

 

W grudniu 2021r. została zrealizowana kolejna edycja projektu narciarskiego „Jeżdżę z Głową” na Stacji Narciarskiej Master – Ski w Tyliczu. W projekcie wzięli udział uczniowie z klas 1-5 Szkół Podstawowych z terenu Gminy Chełmiec. Zajęcia skierowane były dla dzieci rozpoczynających przygodę z narciarstwem. Każdy z uczestników spędził na stoku narciarskim 20 godzin. W czasie zajęć uczestnicy projektu poza zdobywaniem podstawowych umiejętności jazdy na nartach, poznawali zasady bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich oraz udzielania pomocy. Nauka jazdy na nartach odbywała się pod okiem instruktorów narciarstwa. Na zakończenie projektu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty oraz upominki. 
Projekt współfinansowany był ze środków Województwa Małopolskiego przekazywanych przez Marszałka Województwa i  z budżetu Gminy Chełmiec.