Osiągnięcia w roku szkolnym 2020 / 2021

 

* * *

W Małopolskim Konkursie Ekologicznym zdobyliśmy

Tytuł EKOSZKOŁA 2020.

  • I miejsce w III rundzie za Prezentację multimedialną z przebiegu działań ekologicznych prowadzonych w szkole, obejmujących rok kalendarzowy 2019 i 2020.
     
  • I miejsce w IV rundzie za Pisemne sprawozdanie z przedsięwzięcia ekologicznego w kategorii klas I-IV oraz wyróżnienie w kategorii klas V-VIII.
  • II miejsce w kategorii klas I-IV oraz w kategorii klas V-VIII w rundzie II, za film ekologiczny, na który uczniowie samodzielnie projektowali recyklingowe ubrania i nagrywali jego prezentację. 

Edyta Jurczak-Błaszczyk – szkolny koordynator Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego EKOSZKOŁA 2020

 

* * *

KONKURSY PRZEDMIOTOWE ORGANIZOWANE PRZEZ

MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY

 

 

Małopolski Konkurs Języka Polskiego

  • Milena Smajdor - zakwalifikowana do etapu rejonowego
  • Wiktoria Bobrowska - udział
  • Kinga Mróz – udział
  • Urszula Peciak – udział
  • Damian Żelazko – udział

opiekun: pani Maria Rak

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego

  • Jan Kucia - zakwalifikowany do etapu rejonowego

opiekun: pani Agnieszka Gałda

 

Małopolski Konkurs Matematyczny

  • Gawroński Konrad – udział
  • Potoczek Maria– udział
  • Popiela Kacper – udział
  • Jurczak Kuba – udział
  • Poardowski Kacper – udział
  • Piekarski Kornel – udział
  • Pierzchała Zuzanna – udział
  • Bielatowicz Kinga – udział
  • Bobrowska Wiktoria – udział

opiekun: pani Agata Stężowska

Małopolski Konkurs Geograficzny

  • Gawroński Konrad – udział
  • Popiela Kacper – udział
  • Damian Żelazko – udział

opiekun: pani Agata Stężowska

 

Małopolski Konkurs Biologiczny

  • Julia Galica – udział
  • Konrad Gawroński – udział
  • Karol Kowalik – udział
  • Kornel Piekarski – udział
  • Kacper Popiela – udział
  • Maria Potoczek – udział
  • Patrycja Tobiasz – udział
  • Ola Wójcik – udział

opiekun: pani Edyta Jurczak - Błaszczyk

 

KONKURSY TEMATYCZNE ORGANIZOWANE PRZEZ

MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY

Małopolski Konkurs Biblijny

  • Kinga Mróz – udział
  • Urszula Peciak – udział
  • Damian Żelazko – udział
  • Tokarz Oliwia – udział

opiekun: pani Marta Gródek - Piotrowska

Historyczny Konkurs Tematyczny „Polscy żołnierze w obronie wolnego świata 1939-1940”

  • Bartosz Smajdor – etap szkolny
  • Damian Żelazko - etap szkolny

organizator: pani Agnieszka Gałda

 

* * *

KONKURSY PRZEDMIOTOWE I ARTYSTYCZNE

II półrocze

 

Szkolny Konkurs Plastyczno - Literacki "Przepis na zdrowie" - SP Rdziostów -  marzec 2021

 

Konkurs plastyczny   - prace nagrodzone   

1. Natalia Kościółek - oddział przedszkolny

2. Natalia Smajdor - oddział przedszkolny

3. Anita Wilk - oddział przedszkolny

4. Patryk Liber - oddział przedszkolny

5. Marcin Nowotczyński - oddział przedszkolny

6. Grzegorz Jurczak - oddział przedszkolny

7. Emilia Pękala – kl. I

8. Filip Mikołajczyk – kl. I

9. Adrian Smajdor – kl. I

10. Michalina Szkarłat - kl. II

11. Igor Bobrowski - kl. II

12. Bartłomiej Mikołajczyk – kl. III

13. Ilona Pękala - kl. IV

14. Bartosz Smajdor -  kl. V

 

Konkurs literacki - prace nagrodzone

 

15. Wiktoria Bobrowska – kl. VI 

16. Milena Smajdor – kl. VIII

organizator: pani Marta Podobińska, pani Celina Pacholarz

 
Wojewódzki Konkurs "Dyktando Niepodległościowe" - 10 marca 2021
  • Wiktoria Bobrowska - laureat 

opiekun: pani Maria Rak

 

XXVI Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych Gminy Chełmiec - 9 kwietnia 2021

  • klasa 1 – II miejsce w kategorii palm wysokich
  • klasa 2 – II miejsce w kategorii palm wysokich
  • klasa 3 – II miejsce w kategorii palm wysokich
  • klasa 4 – II miejsce w kategorii palm wysokich        

opiekun: pani Edyta Jurczak - Błaszczyk

 

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur" - 22 kwietnia 2021

  • Gawroński Konrad – udział
  • Popiela Kacper – udział
  • Jurczak Kuba – udział
  • Poardowski Kacper – udział
  • Bobrowski Igor – udział
  • Kucia Julian - udział
  • Jasik Filip - udział
  • Jurczak Zuzia - udział
  • Peciak Urszula - udzia
  • Żelazko Damian - udział
  • Tokarz Oliwia - udział

koordynator: pan Grzegorz Bączek

 

Szkolny Konkurs dla Rodzin "MANDALA"

Poniżej lista osób nagrodzonych w konkursie.

Rodzice:

  1. Elżbieta Żelazko
  2. Joanna Bobrowska
  3. Bogumiła Rab

Oddział przedszkolny:

  1. Natalia Smajdor
  2. Bartosz Nycz
  3. Grzegorz Jurczak
  4. Marcin Nowotczyński
  5. Anita Wilk
  6. Natalia Kościółek
  7. Julia Dynowska
  8. Stefan Tobiasz
  9. Nikodem Dynowski
  10. Rafał Mróz
  11. Patryk Liber

Klasy I-III:

  1. Martyna Wojnar
  2. Kornelia Kądziołka
  3. Lidia Nowotczyńska
  4. Katarzyna Zwolenik
  5. Emilia Pękala
  6. Filip Mikołajczyk
  7. Bartłomiej Mikołajczyk
  8. Adrian Smajdor
  9. Amadeusz Rab
  10. Mikołaj Jasik
  11. Wiktoria Łopatka

Klasy IV-VIII:

  1. Kinga Mróz
  2. Szymon Żelazko
  3. Wiktoria Bobrowska
  4. Bartosz Smajdor
  5. Oliwia Król
  6. Patrycja Świerczek
  7. Zuzanna Jurczak
  8. Wiktor Dziubanowski
  9. Karolina Piotrowska
  10. Oliwia Wojnar
  11. Damian Żelazko
  12. Urszula Peciak
Organizatorzy: pani Edyta Jurczak-Błaszczyk, pani Katarzyna Wesołowska
 

Szkolny Konkurs Wielkanocny

Kategoria „Jajko styropianowe”

Prace nagrodzone:

  1. Lidia Nowotczyńska
  2. Rafał Mróz
  3. Julia Dynowska
  4. Nikodem Dynowski
  5. Filip Kądziołka
  6. Patryk Liber
  7. Kacper Świerczek
  8. Natalia Smajdor
  9. Patrycja Świerczek
  10. Kornelia Kądziołka
  11. Filip Mikołajczyk
  12. Bartłomiej Mikołajczyk
  13. Natalia Kościółek
  14. Artur Kowalik

Prace wyróżnione:

  1. Marcin Nowotczyński
  2. Bartosz Nycz
  3. Igor Mackiewicz
  4. Alan Mackiewicz
  5. Karolina Piotrowska
  6. Maciej Tokarczyk
  7. Klaudia Michalik

Kategoria „Pisanka tradycyjna”

Prace nagrodzone:

  1. Anita Wilk
  2. Bartłomiej Pycha

Prace wyróżnione:

  1. Wiktor Dziubanowski
  2. Zuzanna Jurczak
  3. Ilona Pękala

Organizatorzy: pani Edyta Jurczak-Błaszczyk, pani Katarzyna Wesołowska

 

Wojewódzki Konkurs "NO PROMIL-NO PROBLEM" - XIII EDYCJA

Laureaci z naszej szkoły:

  • Kornelia Kądziołka - klasa I
  • Michalina Szkarłat - klasa II
  • Filip Kądziołka - klasa IV

koordynator: panI Katarzyna Wesołowska

 

Ogólnopolska Kampania Profilaktczna "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

Wyróżnienie w konkursie literacko-plastycznym „Wehikuł Czasu”:

  • Ewelina Hasior - klasa III

koordynator: panI Marta Podobińska, pan Grzegorz Bączek

 

Szkolne Konkursy Ekologiczne w ramach "Tygodnia dla Ziemi"

1. Konkurs fotograficzny. Przyznano 4 równorzędne nagrody:

  1. Bartosz Smajdor - klasa V
  2. Oliwia Bodziony - klasa VII
  3. Maria Potoczek - klasa VII
  4. Patrycja Mróz - klasa VIII

2. Konkurs plastyczny:

I miejsce – Lidia Nowotczyńska

Wyróżnienie – Michalina Szkarłat

3. Test wiedzy ekologicznej:

Kategoria klas I:

I miejsce – Emilia Pękala

II miejsce Martyna Wojnar

Kategoria klas II-III:

I miejsce – Klaudia Michalik – 100 % punktów.

II miejsce  - Lidia Nowotczyńska

III miejsce – Igor Bobrowski i Kamil Pierzchała

Kategoria klas IV-VI:

I miejsce – Wiktoria Bobrowska – 100 % punktów.

II miejsce  - Karolina Piotrowska 

III miejsce – Wiktor Dziubanowski i Oliwia Tokarz

Kategoria klas VII-VIII:

I miejsce – Milena Smajdor

II miejsce  - Maria Potoczek

III miejsce – Ola Wójcik i Kinga Mróz

organizator: pani Edyta Jurczak - Błaszczyk

 

Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny BAKAŁARZ 2021 - Wydawnictwo Promyczek Dobra

Finaliści:

  • Kornelia Kądziołka - klasa I
  • Emilia Pękala - klasa I
  • Martyna Wojnar - klasa I
  • Lidia Nowotczyńska - klasa II
  • Kamil Budnik - klasa II

opiekun: panI Katarzyna Wesołowska, pani Aneta Kotarba

* * *

KONKURSY PRZEDMIOTOWE I ARTYSTYCZNE

I półrocze

 

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z Matematyki LEON - październik 2020

Laureatami zostali uczniowie wyróżnieni na czerwono:

klasa I - Jasik Mikołaj - 7 miejsce - 89%
              Kądziołka Kornelia 
- 31 miejsce

klasa II - Kucia Julian - 23 miejsce

               Rab Amadeusz - 24 - miejsce

               Michalik Klaudia - 27 miejsce

               Łopatka Wiktoria - 37 miejsce

              Kowalik Szymon - 40 miejsce

klasa III - Jasik Filip - 6 miejsce - 90%

                Skowron Kamil - 8 miejsce - 87%

klasa IV - Kądziołka Filip - 16 miejsce

                Jurczak Zuzanna  - 25 miejsce
                Kowalik Artur - 28 miejsce
                Piotrowska Karolina - 28 miejsce

klasa V - Peciak Urszula - 21 miejsce

               Żelazko Damian - 23 miejsce
              Tokarz Oliwia - 25 miejsce

klasa VI - Bobrowska Wiktoria - 22 miejsce

               Bielatowicz Kinga - 22 miejsce
               Pierzchała Zuzanna - 24 miejsce
               Mróz Monika - 31 miejsce

organizator: pani Urszula Łabuda

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z Języka angielskiego  LEON - październik 2020

klasa I - Kądziołka Kornelia - 36 miejsce

klasa II - Kucia Julian - 14 miejsce

               Peciak Krzysztof - 47 miejsce

klasa III - Hasior Lena - 21 miejsce

                Skowron Kamil - 29 miejsce
                Jasik Filip - 32 miejsce

klasa IV - Piotrowska Karolina - 36 miejsce

                 Kądziołka Filip - 44 miejsce

klasa V - Żelazko Damian - 41 miejsce

               Peciak Urszula - 43 miejsce

klasa VI - Bielatowicz Kinga - 30 miejsce

                Gołąb Maria - 45 miejsce

klasa VIII - Kucia Jan - 19 miejsce

organizator: pani Agnieszka Gałda

VIII Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

  • Wiktoria Bobrowska – zakwalifikowana do eliminacji wojewódzkich
  • KonradGawroński – udział
  • Kinga Mróz – udział
  • Kacper Popiela – udział
  • Urszula Peciak – udział
  • Oliwia Tokarz – udział
  • Król Oliwia – udział
  • Bielatowicz Kinga - udział

organizator: pani Maria Rak

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna

  • Wiktoria Bobrowska – laureat 
  • Bartosz Smajdor – udział
  • Milena Smajdor - udział

organizator: pani Maria Rak

Gminny Konkurs Literacko- Fotograficzny „ Piękno i historia mojej Małej Ojczyzny”

  • Wiktoria Bobrowska – kl. VI- I miejsce,
  • Konrad Gawroński, kl. VII- II miejsce,
  • Kacper Popiela, kl. VII- wyróżnienie

organizator: pani Marta Gródek - Piotrowska

Konkurs plastyczny "Mój ulubiony bohater książkowy" – SBP w Nowym Sączu – listopad 2020

Natalia Kościółek, Natalia Smajdor,  Zofia Skowron, Filip Mikołajczyk, Kornelia Kądziołka, Bartłomiej Mikołajczyk, Filip Kądziołka, Bartosz Smajdor, Oliwia Król, Kacper Świerczek, Wiktoria Bobrowska, Maria Gołąb - udział

Opiekun: pani Marta Gródek-Piotrowska, pani Katarzyna Wesołowska

Parafialny Konkurs Różańcowy „ Najpiękniejszy Różaniec wykonany dowolną techniką, z dowolnych materiałów” dla uczniów klas O- III

Oddział przedszkolny:

  • Natalia Kościółek
  • Julia Dynowska
  • Nikodem Dynowski
  • Natalia Smajdor
  • Amelia Ogórek
  • Anita Wilk
  • Andrzej Jurczak
  • Patryk Liber
  • Maciej Tokarczyk
  • Bartłomiej Pycha
  • Rafał Mróz
  • Marcin Nowotczyński

Klasa I

  • Kornelia Kądziołka
  • Mikołaj Jasik

Klasa II

  • Michalina Szkarłat
  • Lidia Nowotczyńska
  • Klaudia Michalik
  • Wiktoria Łopatka
  • Amadeusz Rab
  • Igor Bobrowski
  • Szymon Kowalik
  • Jan Mróz- kl. III, Filip Jasik- kl. III

Klasa III

  • Jan Mróz
  • Filip Jasik

Opiekun: pani Marta Gródek-Piotrowska

 

XXV Międzyszkolny Konkurs Szkopek Bożonarodzeniowych

  • Kornelia Kądziołka kl. I, Filip Kądziołka kl. IV – I miejsce i nagroda specjalna.
  • Lidia Nowotczyńska kl. II- wyróżnienie

organizator: pani Marta Gródek - Piotrowska

 

XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ Moja kartka bożonarodzeniowa” podczas Przeglądu Działań Artystycznych „ Pod skrzydłami Anioła”

  • Lidia Nowotczyńska kl. II- wyróżnienie
  • Anna Wójcik kl. IV, Ola Wójcik kl. VII, Oliwia Tokarz kl. V, Urszula Peciak kl. V, Krzysztof Peciak kl. II, Marcin Nowotczyński- oddział przedszkolny - udział.

organizator: pani Marta Gródek - Piotrowska

Ogólnopolski Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „ Odbicie duszy, zwierciadło serca”- baśniowy portret w ramie zamknięty

  • Bartosz Smajdor kl. V - udział,
  • Kinga Mróz kl. VII - udział

organizator: pani Marta Gródek - Piotrowska

Kampania Społeczna "No Promil - No Problem" - grudzień 2020

Laureaci z naszej szkoły:

  1. Kornelia Kądziołka, klasa I
  2. Michalina Szkarłat, klasa II
  3. Filip Kądziołka, klasa III

opiekun: pani Katarzyna Wesołowska

Szkolny Konkurs Bożonarodzeniowy - SP Rdziostów – styczeń 2021

Prace nagrodzone:

  1. Bartłomiej Pycha – oddział przedszkolny
  2. Maciej Tokarczyk – oddział przedszkolny
  3. Marcin Nowotczyński – oddział przedszkolny
  4. Filip Mikołajczyk – klasa I
  5. Emilia Pękala – klasa I
  6. Kornelia Kądziołka - klasa I        
  7. Lidia Nowotczyńska – klasa II   
  8. Igor Bobrowski - klasa II
  9. Klaudia Michalik – klasa II           
  10. Bartłomiej Mikołajczyk - klasa III            
  11. Alan Mackiewicz - klasa IV         
  12. Patrycja Świerczek – klasa IV    
  13. Ilona Pękala - klasa IV  
  14. Wiktoria Bobrowska - klasa VI  
  15. Kinga Mróz – klasa VII                 
  16. Oliwia Bodziony – klasa VII        

Prace wyróżnione:

  1. Katarzyna Zwolennik – klasa I
  2. Martyna Wojnar – klasa I
  3. Anna Wójcik – klasa IV
  4. Artur Bodziony – klasa IV
  5. Artur Kowalik – klasa IV
  6. Bartosz Ciężkowski – klasa IV
  7. Oliwia Wojnar – klasa IV
  8. Wiktor Dziubanowski – klasa IV
  9. Zuzanna Jurczak – klasa IV
  10. Zuzanna Mróz – klasa IV
  11. Karolina Piotrowska – klasa IV
  12. Julia Galica – klasa VII

Organizatorzy: pani Edyta Jurczak-Błaszczyk, pani Katarzyna Wesołowska